مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

انواع پروتز

انواع پروتز

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

 

پروتز ها نگاه دارنده هایی مصنوعی هستند که امکان کاشت و یا تزریق زیر پوست و یا درون بافت های مختلف بدن را دارا می باشند.

در حالت کلی پروتز در بخش های مختلف بدن جهت مصارف درمانی و یا زیبایی قابل استفاده می باشد که در ادامه به انواع مواد مورد مصرف اشاره خواهد شد.

  • سیلیکونی
  • آب نمکی
  • ژل شکل دهنده

نوع پروتز انتخابی متقاضی و نتایج معاینات وی تعیین کننده نوع پروتزی است که در نهایت در عمل جراحی به کار برده می‌شود.

پروتز سیلیکونی:

پروتزهای سیلیکونی گرد و مملو از ژل چسبنده‌ با ظاهر طبیعی هستند و باعث ناراحتی بیمار نمی‌شوند. پروتز سیلیکونی در صورت پاره شدن از بین نمی‌رود. در استفاده از این گزینه بیمار دست‌کم باید ۲۲ سال داشته باشد.

 

پروتز آب نمکی:

پروتزهای آب نمکی گرد و مدور و پر شده از محلول آب نمک (سالین) استریل یعنی محلولی هستند که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. این پروتز در صورت پاره شدن تخت و صاف می‌شود و مایع آن طی فرایندی طبیعی جذب بدن می‌شود. بیماران جوانتر از ۱۸ سال نمی‌توانند از این نوع پروتز استفاده کنند.

 

پروتز ژل شکل دهنده:

 

پروتزهای ژل شکل دهنده از سیلیکونی با قدرت چسبندگی بسیار بالا و شکلی متناسب با آناتومی بدن بیمار ساخته می‌شود. به کمک این پروتزها زمان استراحت و بهبود کاهش و عوارض کمتری امکان بروز می‌یابد. البته این مورد نیز نیاز است جهت بیماران بیشتر از ۲۲ سال استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم