مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

اگزما پوستی چیست

درمان اگزما پوستی در کودکان و بزرگسالان

اگزما پوستی چیست

در بسیاری از مواقع برای شما هم اتفاق افتاده است که در برهه ای از زمان دچار اگزما پوستی شده باشید. اگزما پوستی که یک نوع التهاب پوست می باشد می تواند منجر به خارش، قرمزی، تورم، پوسته‌ریزی و… بر روی پوست شود و در هر نقطه‌ای از بدن قابل بروز است؛ ولی غالبا این بیماری بر روی آرنج، مچ دست، پشت زانوها و صورت مشاهده می‌شود. معمولا اگزما پوستی مسری نمی باشد.

ولی در خانواده‌هایی که سابقه اگزما، حساسیت و یا آسم دارند، احتمال ابتلا به اگزما وجود دارد. اما همچنان بسیاری از افراد اطلاعات دقیق و یکسانی از این بیماری ندارند از همین رو در این مقاله در نظر داریم شما را با جنبه های مختلف اگزما پوستی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

اگزما پوستی

اگزما پوستی

با توجه به پیشرفت هایی که در دنیای امروزی به وجود آمده است اما همچنان علت ایجاد اگزماپوستی توسط پزشکان کشف نشده است. برخی پزشکان بر این باورند که یکی از علل بروز این بیماری ناشی از فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی بدن در پاسخ به عوامل ناشناخته و محرک‌های محیط‌ زیست می‌باشد اما برخی دلایلی که می توان به صورت احتمالی آن را عنوان کرد تماس با حیوانات، استرس و همچنین آلرژی به هوای گرم و برخی از گیاهان می باشد. اما باید بدانید که اگزما نیز خود انواع مختلف دارد که برخی از آنها عبارتند از:

اگزما پوستی حاد
این نوع اگزما بدترین نوع اگزما می باشد که یک فرد میتواند به آن مبتلا شود. این اگزما معمولا با ضایعات قرمز روشن و متورم همراه با دانه‌های آب‌دار و با خارش شدید بروز می‌کند. خاراندن این ضایعات باعث خارش، ترشح سرم از دانه‌‌ها، تشکیل دلمه و افزایش احتمال عفونت ثانویه می‌شود. این اگزما تنها ۲ روز زمان نیاز دارد تا استقرار یابد اما برای درمان آن حدود چند هفته زمان نیاز است. کسانی که به این نوع از اگزما پوستی مبتلا می شوند می توانند آن را از طریق اگزمای سکه ای و عفونت های قارچی تشخیص دهند.

اگزما پوستی تحت حاد
این نوع از اگزما پوستی معمولا به صورت ضایعات پوسته‌دار قرمز با خراش و نمای فلسی شکل پوست و با خارش خفیف تا متوسط ظاهر می شود و شما هیچ نشانه ای از دانه های آب دار را نمی توانید مشاهده کنید. بیماری‌های درماتیت آتوپیک، درماتیت کهنه بچه، اگزمای دور دهان، اگزمای نوک پستان مادران شیرده و… با این نوع التهاب ظاهر می‌شود.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم