مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

برای سلامت مو چه کنیم؟

سلامت موی سر

برای سلامت مو چه کنیم؟

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بسیاری از افراد به دنبال روشی هستند که با استفاده از آن بتوانند موهای زیباتری داشته باشند اما کمتر کسی وجود دارد که برای افزایش سلامت مو به دنبال راهکارهای مراقبتی از آن باشد به همین دلیل موها به دلایل مختلف دچار آسیب میشود. بهتر است بدانید در بسیاری از مواقع مراقبت از موها و افزایش سلامت آن کار بسیار ساده ای خواهد بود. کافی است تا به نکاتی که در این مطلب اشاره میکنیم توجه کافی داشته باشید.

 

سلامت مو

بهترین روش برای افزایش سلامت مو

برای افزایش سلامت مو بهترین کاری که میتوان انجام داد این است که به صورت صحیح به شستشو و خشک کردن آن پرداخت چون متاسفانه بسیاری از آسیب های مو به علت شستشوی غیر صحیح موها به وجود می آید و بسیاری از افراد با طرز صحیح شستشو و خشک کردن موها آشنا نیستند که همین باعث میشود موها دچار آسیب های زیادی شوند.

برای شستشوی موها باید حتما توجه داشته باشید که به هیچ وجه از آب داغ استفاده نکنید و علاوه بر این سعی کنید تا جایی که امکان دارد با ملایمات موهایتان را شستشو دهید. ضمن اینکه سعی کنید حتما موهایتان را با شوینده های مناسب شستشو دهید. برای خشک کردن مو هم کافی است به جای استفاده از سشوار یک حوله ی خشک بر روی موهایتان قرار دهید و اجازه دهید موها به صورت طبیعی خشک شوند.

 

از ماسک های طبیعی استفاده کنید

برای افزایش سلامت مو میتوانید از ماسک های طبیعی استفاده کنید. استفاده از ماسک های طبیعی باعث میشود تا آسیب هایی که بر اثر عوامل مختلف برای موها به وجود آمده در کمترین زمان ممکن رفع شود به همین دلیل بهتر است هر چند وقت یکبار از آن استفاده نمایید.

ماسک تخم مرغ یکی از بهترین ماسک هایی است که میتوان برای افزایش سلامت موها مورد استفاده قرار داد چون استفاده از این ماسک باعث قرار گرفتن ویتامین های مختلف در اختیار موها خواهد شد و علاوه بر این به بازسازی ساقه ی مو کمک خواهد کرد.

 

از رژیم غذایی مناسب بهره بگیرید

مصرف رژیم غذایی مناسب یکی از بهترین کارهایی است که میتوانید برای افزایش سلامت مو ها انجام دهید. استفاده از غذاهای مفید و سالم باعث میشود تا موهایتان ضخامت بیشتری پیدا کند و میزان ریزش آن ها به حداقل ممکن برسد. افزایش مصرف لبنیات، حبوبات، مغزها و سبزیجات تاثیر زیادی در رشد مو دارد به همین دلیل بهتر است از همین امروزه به آن توجه داشته باشید.

منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم