مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

بررسی های مهم جراحی های زیبایی

بررسی های مهم جراحی های زیبایی

بررسی موارد مهم جراحی

اگر تصمیم خود را برای انجام عمل های زیبایی گرفته اید باید موارد مهم جراحی را در نظر داشته باشید و قبل از هرچیزی پرسش های زیر را در نظر بگیرید:

دلیل شما برای جراحی زیبایی چیست؟
این یک پرسش مهم است. جراحی زیبایی شامل خطرات و هزینه هایی است که گاهاً ممکن است نتیجه مطلوبی به شما ندهد. جراحی زیبایی را صرفاً برای این انتخاب نکنید که میخواهید رضایت فرد دیگری را جلب کنید یا برای  یک شغل خاص نیاز به ظاهری متفاوت دارید. اگر از ظاهر خود راضی هستید به کسی اجازه ندهید تا درمورد آن تصمیم بگیرد. در نهایت این شمایید که تصمیم میگیرید.
اگر از ظاهر خود راضی نیستید ابتدا راه های دیگری را امتحان کنید. برای از بین بردن چین و چروک، لکه ها و اسکار میتوانید از کرم و لوسیون های موجود استفاده کنید؛ یا اگر از ظاهر خود ناراضی هستید میتوانید سبک لباس پوشیدن خود را تغییر دهید یا ورزش و رژیم مناسب را برای رفع عیوب شروع کنید تا احساس بهتری داشته باشید.
اگر از این روش ها نتیجه مطلوب نگرفتید میتوانید جراحی زیبایی را انتخاب کنید تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
انتظارات شما از جراحی زیبایی در چه حدی است؟
اگر انتظار واقع گرایانه از جراحی زیبایی داشته باشید نتیجۀ آن برای شما مطلوب خواهد بود. اولاً، هدف دقیق خود را از انجام جراحی زیبایی مشخص کنید و در این مورد با پزشکتان مشورت نمایید، او به شما خواهد گفت که آیا هدفتان واقع بینانه است یا نه. دیدن تصاویر با ویژگی های مطلوب میتواند به شما کمک کند اما بخاطر داشته باشید که نتیجۀ جراحی زیبایی بر شما دقیقاً با آنچه که در تصاویر میبینید برابر نیست. تصاویر کامپیوتری هم میتواند به شما کمک کند اما این هم گمراه کننده است. هیچ تضمینی وجود ندارد که نتیجۀ نهایی با عکس های کامپیوتری مطابقت داشته باشد. پس از جراحی زیبایی چند هفته یا چند ماه طول میکشد تا به ظاهر مورد نظر خود برسید. در بعضی موارد ممکن است به تکرار یک روش یا ترکیب چند روش نیاز باشد تا نتیجۀ جراحی زیبایی آنچه که شما میخواهید باشد. اگرچه همیشه نتایج دائمی نیستند.
قبل از جراحی زیبایی سیگار، الکل و مواد مخدر را ترک کنید و رژیم غذایی مناسب داشته باشید، ورزش مناسب را شروع کنید تا نتیجۀ آن به انتظارات شما نزدیک تر باشد. رفع عیوب بدن میتواند به شما کمک کند تا ظاهری جذاب تر داشته باشید اما نباید انتظار داشته باشید که جراحی زیبایی تمام مشکلات شما را برطرف کند.
مشورت با کسانی که جراحی زیبایی انجام داده اند میتواند در تصمیم گیری به شما کمک کند. از آنها بپرسید که آیا از نتیجه راضی هستند یا نه. همچنین میتوانید از تجربیات آنها هم استفاده کنید.
موارد مهم جراحی کدامند و  در دوره نقاهت چه انتظاراتی باید داشته باشید ؟
برخی از جراحی های زیبایی سرپایی هستند و بیمار بلافاصله پس از انجام آن میتواند فعالیت های روزانه خود را از سر گیرد. تعدادی از جراحی های زیبایی هم برای بهبودی کامل به چند روز یا چند هفته زمان نیاز دارند. در مورد دوران نقاهت جراحی زیبایی مورد نظر با پزشک مشورت کنید. پرسش های مهم در این مورد عبارتند از:

 • دوران نقاهت چند روز است؟ پس از چند روز میتوانم به کار یا مدرسه برگردم؟
 • آیا دوران نقاهت دردناک است؟آیا عوارض جانبی دیگر مثل کبودی، خونریزی، خارش و تورم دارد؟ بهبودی کامل چه مدت طول میکشد؟
 • برای بهبودی کامل چه اقدامات دیگری لازم است؟

خطرات جراحی زیبایی چه چیزهایی هستند؟
هیچ جراحی و روشی بدون خطر نیست.خطرات بستگی به سلامت و نوع جراحی دارد. عوارض جدی نادر هستند اما امکان مشاهده برخی عوارض جزئی وجود خواهد داشت. با انجام جراحی شما به طور نا خواسته بدن خود را در برابر این عوارض قرار میدهید. برای رفع برخی از عوارض به درمانهای بیشتر یا حتی جراحی نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

  درباره ما

  عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

  callmegif
  فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم