مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

بهترین درمان ریختن مو سکه ای چیست

ریختن موی سکه ای

بهترین درمان ریختن مو سکه ای چیست

ریختن مو سکه ای مشکلی است که همه ی افراد ممکن است در طول زندگی خود شاهد آن باشند. این مشکل میتواند دلایل مختلفی داشته باشد به همین دلیل همه ی افراد نباید آن را به دلیل بیماری هایی مانند آلوپسی بدانند. برای درمان این نوع ریزش مو باید حتما به پزشک مراجعه کرد اما ما هم تصمیم گرفته ایم به آن بیشتر بپردازیم تا بتوانید با آن بهتر روبرو شوید و حتی الامکان از آن جلوگیری نمایید. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با ریزش موی سکه ای آشنا شوید.

 

درمان ریختن مو سکه ای

درمان ریختن مو سکه ای

ریختن مو سکه ای

افراد زیادی وجود دارند که تصور میکنند ریختن مو سکه ای فقط به یک دلیل به وجود می آید و آن بیماری ای به نام آلوپسی است این در حالی است که بسیاری از افراد در طول زندگی خود به علت استرس و اضطراب شدید و بیماری های قارچی دچار این مشکل میشوند. ریزش موی سکه ای در اکثر موارد دائمی نیست به همین دلیل میتوان به راحتی به درمان آن پرداخت و شاهد نتایج دلخواه بود.

البته ریختن مو سکه ای به دلیل بیماری آلوپسی هم میتواند باشد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که این نوع ریزش مو علائم خاصی دارد به همین دلیل می توان به راحتی آن را تشخیص داد. افرادی که دچار این بیماری میشوند معمولا شاهد ریزش مو در نواحی مختلف بدن خود خواهند بود و علاوه بر تغییر رنگ پوست و حتی سوزش در نواحی خاصی که دچار ریزش شده را تجربه میکنند.

 

درمان ریختن مو سکه ای

همانطور که اشاره کردیم ریزش مو سکه ای همیشه به یک دلیل رخ نمی دهد به همین دلیل نباید به دنبال روشی خاص برای درمان انواع آن بود اما باید به این نکته هم اشاره کنیم که ریزش موی سکه ای در اکثر موارد با درمان های دارویی رفع میشود اما معمولا در صورتی که به دلیل بیماری های خود ایمنی باشد باید برای رفع آن از روش هایی مانند ترمیم مو و کاشت موی مصنوعی استفاده کرد.

البته ریزش موی آلوپسی هم در برخی موارد با استفاده از کورتون و یا به مرور زمان رفع میشود به همین دلیل نباید آن را جزء ریزش موهای دائمی دانست.

 

پیشگیری از ریختن مو سکه ای

برای پیشگیری از ریختن مو سکه ای از نوع آلوپسی نمیتوان روش خاصی را به کار گرفت. اما برای اینکه دچار ریزش موی سکه ای قارچی نشوید باید به رعایت بهداشت بیشتر اهمیت دهید و از لوازم شخصی دیگران استفاده نکنید. استفاده از کلاه و شانه ی افرادی که به بیماری های قارچی مبتلا هستند میتواند به راحتی باعث ریزش موی سکه ای از نوع عفونی شود.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم