مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

بهترین روش جلوگیری از جوش بدن در نوجوانان

جوش بدن در نوجوانان

بهترین روش جلوگیری از جوش بدن در نوجوانان

[تعداد: 3    میانگین: 3.7/5]

جوش و آکنه مشکلی است که ممکن است در سنین مختلف برای انسان به وجود آید به همین دلیل نمیتوان آن را مختص به سنینی خاص دانست اما بهتر است این نکته را بدانید که احتمال به وجود آمدن جوش در سنین نوجوانی بیشتر از سنین دیگر است به همین دلیل افراد باید در این سن بیشتر به فکر استفاده از روش های جلوگیری از جوش و آکنه باشند در غیر اینصورت نمیتوان به راحتی آن را کنترل کرد. در ادامه به معرفی بهترین روش برای جلوگیری از جوش بدن در نوجوانان خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

 

جلوگیری از جوش بدن در نوجوانان

بهترین روش برای جلوگیری از جوش بدن در نوجوانان

برای جلوگیری از جوش بدن در نوجوانان روشی قطعی وجود ندارد که بتوان با استفاده از آن به صورت حتمی جلوی جوش را گرفت اما به طور کلی میتوان گفت افرادی که بیشتر از دیگران به سلامت خود اهمیت میدهند کمتر دچار این مشکل خواهند شد به همین دلیل برای جلوگیری از جوش و آکنه در سنین نوجوانی باید به ورزش در کنار تغذیه ی سالم توجه ویژه ای داشت.

بهتر است بدانید افرادی که از رژیم غذایی سالم استفاده میکنند میتوانند این اطمینان را داشته باشند که  در سنین نوجوانی کمتر دچار جوش های شدید خواهند داشت. البته باید توجه داشته باشید که جوش و آکنه ممکن است در بسیاری از افراد ژنتیکی باشد که متاسفانه در این موارد نمیتوان به راحتی از آن جلوگیری کرد به همین دلیل باید حتما به پزشک متخصصان پوست مراجعه نمود.

 

لایه برداری پوست برای جلوگیری از جوش

برای جلوگیری از جوش بدن در نوجوانان باید لایه برداری پوست بیشتر اهمیت داد. لایه برداری پوست یکی از بهترین کارهایی است که میتوان برای جلوگیری از مشکلات پوستی از آن استفاده کرد اما متاسفانه بسیاری از افراد با آن آشنایی ندارند و همین باعث میشود پوستشان دچار آسیب های مختلف شود.

برای لایه برداری پوست روش های زیادی وجود دارد. مثلا میتوان از مواد طبیعی مانند آب لیمو، گوجه فرنگی و سرکه سیب استفاده کرد یا برای استفاده از روش های کلینیکی به مراکز زیبایی مراجعه نمود.

 

توجه به سلامت روحی برای جلوگیری از جوش

برای جلوگیری از جوش بدن در نوجوانان باید به سلامت روحی توجه ویژه ای داشت. بهتر است این نکته را بدانید که استرس و اضطراب و مشکلات روحی تاثیر قابل توجهی بر روی جوش و آکنه دارد به همین دلیل افرادی که بیشتر در معرض فشار های روحی قرار دارند باید به این نکته توجه داشته باشند تا دچار جوش و آکنه نشوند.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم