مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

درباره بیماری پوستی ايکتيوز بیشتر بدانیم

بیماری پوستی ایکتیوز چیست

درباره بیماری پوستی ايکتيوز بیشتر بدانیم

در دنیای امروزی انواع بیماری های مختلفی وجود دارد که مطمئنا با بسیاری از آنها آشنایی نداریم. ما بر این باور هستیم که بسیاری از افراد در رابطه با بیماری پوستی ایکتیوز آگاهی زیادی ندارند و حتی بسیاری از آنها حتی برای یکبار هم اسمی از آن نشنیده اند. از همین رو در نظر داریم تا در رابطه با بیماری پوستی ایکتیوز توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

بیماری پوستی ایکتیوز

در رابطه با این بیماری باید به شما بگوییم که بیماری پوستی ایکتیوز یک نوع بیماری ژنتیکی می باشد که باعث خشک شدن و پوسته پوسته شدن غیر عادی بر روی پوست میگردد. وقتی با پوسته هایی نازک و یا بسیار ضخیم که بدون دلیل بر روی پوست شما نمایان می شود روبرو می شوید باید فورا به پزشک مراجعه کنید زیرا یکی از نشانه های این بیماری پوستی ایکتیوز می باشد. اغلب پزشکان به این بیماری، بیماری فلس ماهی نیز می گویند زیرا پوسته هایی که بر روی پوست ایجاد می شود شباهت بسیار زیادی به فلس ماهی دارد.

بیماری پوستی ایکتیوز

علائم بیماری پوستی ایکتیوز

اگر بخواهیم در رابطه با علائم بیماری پوستی ایکتیوز توضیحاتی را در اختیار شما بگذاریم باید بدانید که این بیماری با قرمزی و ترک خوردگی های بسیار ریز و سطحی بر روی پوست آغاز می شود و در اکثر بیماران پوست صورت آنها را هدف قرار می دهد. سپس این پوسته های ریز شدید تر شده و پوسته پوسته شدن های بسیار زیادی را در ناحیه ی مورد نظر پدید می آید. رفته رفته این پوسته ها به بافت های عمیق پوست نفوذ کرده و ظاهری زشت را برای فرد خاطی پدید می آورد.

دقت داشته باشید که وقتی با این بیماری روبرو می شوید بلافاصله باید آن را درمان کنید زیرا در غیر این صورت این ترک ها به مویرگ های پوست می رسند و خونریزی هایی را در سطح عمقی پوست ایجاد می کنند که خارش شدیدی را با خود به همراه دارد. دقت داشته باشید هنگامی که با خارش های شدید مواجه می شوید نباید هیچ گونه خارشی در محل مورد نظر انجام دهید زیرا خارش های شما کار را بدتر کرده و این پوسته پوسته شدن را افزایش داده و روند درمان را طولانی تر و سخت تر می کند و شرایط بسیار بدی را برای بیمار پدید می آورد.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم