مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

تاثیر ورزش یوگا برای لاغری چقدر می باشد؟

ورزش یوگا

تاثیر ورزش یوگا برای لاغری چقدر می باشد؟

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

وزن کم کردن و لاغری برای عده ای خیلی سخت و طاقت فرسا است ، از این رو این افراد به دنبال روش های جدید و راحت برای کاهش وزن خود هستند ، در همین راستا در این مقاله بررسی می کنیم که آیا ورزش یوگا برای لاغری مفید است ؟

ورزش یوگا برای لاغری

به طور کلی ورزش یوگا ( سر آغاز آن از هندوستان است ) یک نظام پیشرفته از حرکات فیزیکی و آرامش‌بخش و تمرین‌های تنفسی است که تاثیرات مثبتی در آرامش روحی و روانی فرد ایجاد می کند که به کمک آن می توان میزان استرس فرد کاهش کاهش داد ، یوگا بسیار گسترده است و انواع مختلفی دارد که برخی از حرکات یوگا ( حرکات کششی  ) تنها سبب آرامش و برخی نیز شبیه ورزش ( آشتانگا و وینیاسا ) هستند.

ورزش یوگا برای لاغری

چگونگی عملکرد ورزش یوگا برای لاغری

  • از طریق کاهش استرس ، فرد غذای کمتری مصرف خواهد کرد ، زیرا استرس یکی از عوامل پرخوری افراد است .
  • یوگا یک ورزش فیزیکی است اما در اصل تمام زوایای زندگی مثل رژیم غذایی، افکار ذهنی، شیوه زندگی و فلسفه را در بر دارد و از آنجا که یوگا توجه فرد را به بدن خود جلب می‌کند، فرد از بدن خود از لحاظ فیزیکی و روحی آگاهی می‌یابد ؛ در نتیجه بیشتر متوجه درون خود خواهد بود .
  • یوگا می‌تواند توجه و تمرکز فرد را هنگام غذا خوردن بالا برده که در نهایت شخص به مقدار غذا، نحوه تهیه و سرعت خوردن دقت خواهد کرد .

انجام ورزش یوگا برای لاغری

به منظور کاهش وزن از طریق ورزش یوگا باید نوع یوگای مناسب برای لاغر شدن انتخاب گردد که سبب کاهش وزن فرد شود ، یوگای آشتانگا و وینیاسا گزینه های مناسبی هستند که معمولا طی یک جلسه ی ۹۰ دقیقه ای انجام می شوند و در نتیجه سیستم خونرسانی بدن تقویت و مصرف انرژی فرد افزایش خواهد یافت و شروع به کاهش وزن خواهد کرد.

منبع: کلینیک تخصصی پیکرتراشی و تناسب اندام نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم