مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

درباره تاثیر کلسیم بر ریزش مو بدانیم

تاثیر کلسیم بر ریزش مو چیست

درباره تاثیر کلسیم بر ریزش مو بدانیم

ریزش مو دلایلی مختلفی دارد به همین دلیل افرادی که دچار این مشکل میشوند باید به بررسی موارد مختلف بپردازند. در بسیاری از موارد ریزش مو به علت کمبود ویتامین ها و مواد تغذیه ای به وجود می آید به همین دلیل باید قبل از هر چیز برای درمان ریزش مو کمبود عناصر مختلف در بدن را مورد بررسی قرار داد. برای بررسی این موضوع معمولا باید به انجام آزمایش های مختلف پرداخت. در ادامه به تاثیر کلسیم بر ریزش مو و کچلی خواهیم پرداخت پس تا انتهای این مطلب با ما باشید.

 

تاثیر کلسیم بر ریزش مو

تاثیر کلسیم بر ریزش مو

کمبود کلسیم متاسفانه از مشکلاتی است که بسیاری از افراد به آن مبتلا هستند. بهتر است بدانید کلسیم در بدن نقش زیادی به عهده دارد به همین دلیل در صورتی که کاهش پیدا کند میتواند مشکلات زیادی را به دنبال داشته باشد. یکی از بزرگترین مشکلاتی که کمبود کلسیم برای انسان به وجود می آورد پوکی استخوان است اما بهتر است بدانید علاوه بر این کلسیم بر ریزش مو هم تاثیر خواهد داشت.

موها برای رشد علاوه بر این که به ویتامین های مختلف نیاز دارند به عناصر مختلف از جمله آهن، منیزیم، روی و کلسیم هم نیاز خواهند داشت که کمبود هر کدام در بدن باعث ریزش مو و حتی کچلی کامل خواهد شد به همین دلیل در صورتی که به تازگی دچار ریزش مو شده اید بهتر است به مصرف غذاهای مختلفی که در آن کلسیم وجود دارد بیشتر بپردازید تا شاهد افزایش سلامت خود هم باشید.

 

تامین کلسیم با غذاها

همانطور که اشاره کردیم کلسیم بر ریزش مو تاثیر زیادی دارد به همین دلیل باید تا جایی که امکان دارد در طول روز از غذاهایی که دارای کلسیم هستند استفاده کرد. بهترین راه دریافت  کلسیم مصرف لبنیات مانند شیر و ماست کم چرب است. اما افرادی که دچار کمبود کلسیم شدید هستند باید با مراجعه به پزشک حتما از قرص های حاوی کلسیم استفاده کنند تا شاهد مشکلات مختلف نباشند.

 

سایر ویتامین ها برای کاهش ریزش مو

بهتر است بدانید تنها کلسیم بر ریزش مو تاثیر ندارد بلکه کمبود بسیاری از ویتامین ها در بدن باعث میشود تا فرد به ریزش مو مبتلا شود به همین دلیل برای جلوگیری از ریزش مو حتما باید به رژیم غذایی خود توجه کافی داشته باشید. برای استفاده از غذاهای مفید که در آن ویتامین های کافی برای افزایش رشد مو وجود دارد میتوانید بهتر است به هرم غذایی توجه داشته باشید.

منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم