مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

تراکم فولیکولی مو چیست؟

فولیکول مو

تراکم فولیکولی مو چیست؟

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

افرادی که به علت های مختلف دچار ریزش مو و کم پشتی مو می شوند و جهت درمان این مشکل خود به دنبال روش های مختلف و بهترین روش درمانی می باشند با اصطلاحات زیادی در حوزه مو آشنا می شوند که اصلاح فولیکول مو یکی از اصلاحات پرکاربرد در حوزه مشکلات مو می باشد که تمام مشکلات و درمان های مربوط به مو در مورد فولیکول مو و تاثیر روش های درمانی بر روی آن خواهد بود.

تراکم فولیکولی مو

فولکول های مو ریشه و پیاز مو هستند و باعث رشد مو می شوند و رشد موها در فولیکول ها مراحل مختلفی دارد و هر چه تراکم فولیکول های مو در پوست سر در کنار همدیگر بیشتر باشد فرد موی پر پشت و زیباتری خواهد داشت اما گاهی بر اثر عوامل مختلف فولیکول های مو دچار تضعیف و تخریب می شوند و یا در دوره استراحت طولانی مدت قرار می گیرند که به اصلاح دچار کاهش تراکم فولیکولی می شوند و فرد دچار طاسی و کم پشتی مو می گردد بنابراین تنها با روش کاشت مو در سر می توان تراکم فولیکولی را افزایش داد .

تراکم فولیکولی مو


افزایش تراکم فولیکولی مو با کاشت مو

امروزه تنها روش افزایش تراکم فولیکولی مو کاشت مو می باشد که این کار با برداشت فولیکول های مو از قسمت پشت سر که فولیکول پرتراکم و مقاومی در برابر عوامل ریزش مو دارد انجام می پذیرد و پس از جداسازی این فولیکول ها که اغلب به حالت چندتایی در کنار هم قرار دارند فولیکول های جداسازی شده توسط متخصص کاشت مو در نواحی خالی از مو کاشته می شوند تا در ناحیه جدید به رشد خود ادامه دهند .

 دلایل کاهش تراکم فولیکولی مو

تراکم فولیکولی موها به دلایل مختلفی چون ژنتیک، عفونت قارچی، بیماری، مصرف دارو، بالا رفتن سن، شیمی درمانی، بارداری و شیردهی، کم خونی، مشکلات تیروئید و استرس و فشار روحی کاهش پیدا می کند و در حالت شدید به طاسی کل سر منجر می گردد که در این حالت درمان های موقتی و موضعی به دلیل شدت تخریب فولیکول های مو تاثیری بر رشد مجدد آنها نخواهند داشت و تنها روش جبران موهای از دست رفته کاشت مو در صورت وجود بانک موی مناسب در پشت سر فرد خواهد بود.

 

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم