مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

تفاوت ترمیم مو و پیوند مو

تفاوت ترمیم مو و پیوند مو

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

تفاوت ترمیم مو و پیوند مو

آیا شما هم ریزش مو را تجربه کرده اید و به دنبال یک راهکار مناسب برای پاسخ دادن به آن هستید؟ ارجحیت شما با کدام روش است؟ ترمیم مو یا پیوند مو؟ برای اینکه بتوانید یک تصمیم درست بگیرید بهتر است در نخستین گام تفاوت ترمیم مو و پیوند مو را در نظر بگیرید و بدانید که هر کدام از آن ها چه مزیت هایی دارند و برای چه افرادی مورد استفاده قرار می گیرند؟

تفاوت ترمیم مو و پیوند مو

تفاوت های اصلی ترمیم مو و پیوند مو چیست؟

  • کاشت موی طبیعی یا همان پیوند مو روشی است که در آن از مو های طبیعی خود فرد استفاده می شود. این شیوه شامل روش های جراحی و غیرجراحی است که بسته به تشخیص پزشک و مشورتی که با دواطلب کاشت مو صورت می گیرد، انجام خواهد شد. ترمیم مو روشی است که از بانک موی فرد استفاده نمی شود چرا که همه داوطلبان ترمیم مو حتما دارای بانک موی کافی نیستند.
  • پیوند مو روشی است دائمی و در واقع یک درمان قطعی برای ریزش مو می باشد در حالیکه ترمیم مو روشی تقریبا موقت در نظر گرفته می شود. عمر ترمیم مو بستگی به مراقبت هایی که دارد که فرد پس از ترمیم اجرا خواهد کرد. این عمر مفید می تواند از دو سال تا شش سال متغیر باشد. بنابراین شخصی که ترمیم مو انجام می دهد تا پایان عمر خود چندین بار مجبور به تکرار این روند خواهد بود.

کاشت مو با دستگاه

ریزش مو پس از کاشت مو و ترمیم مو

  • مو ها مدت کوتاهی پس از کاشت مو دچار ریزش موقت می شوند اما مزیت آن اینست که این امر در تمامی عمل های کاشت مو کاملا طبیعیست. پس از طی شدن دوره ریزش موقت مو، این زمان به پایان رسیده و مو ها به دلیل اینکه در پوست سر کاشته شده اند به طور طبیعی رشد می کنند و همانند سایر مو های ناحیه مورد نظر به روند طبیعی رشد و نمو خود ادامه می دهند و این موضوع تا آخر عمر فرد ادامه خواهد داشت. در ترمیم مو با اینکه از مو های طبیعی برای ترمیم استفاده می شود اما مو ها کاشته نمی شوند بلکه توسط کراتین های گیاهی روی لایه ای مشابه پوست سر چسبانده می شوند. لذا ما در ترمیم موی طبیعی شاهد رشد مو ها نخواهیم بود.
  • در کاشت مو فرد می تواند بصورت دلخواه حتی چند بار در طول سال از رنگ مو استفاده کند اما به هر حال بهتر است مراقبت های لازم انجام شده و جنبه احتیاط رعایت شود. در ترمیم مو استفاده مکرر از رنگ مو یا دکلره سبب آسیب های جدی به مو های ترمیمی می شود و بهتر است که نهایتا سالی یکبار یا دوبار برای تغییر رنگ مو ها اقدام نمود تا سلامت و ماندگاری مو ها به میزان بیشتری حفظ شود.
  • از دیگر تفاوت ترمیم مو و پیوند مو میتوان به روش های مورد استفاده در هر کدام نام برد.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم