مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

اگر گوشهای شما یا فرزندتان  بیرون زده هستند یا ظاهر خوبی ندارند، جراحی زیبایی گوش گزینه مناسبی برای شماست. پزشکان جراحی زیبایی اتوپلاستی را برای کودکان بین سنین ۴ تا ۱۴ سال انجام میدهند. اگرچه برای انجام یک تغییر هیچ وقت دیر نیست از این رو بزرگسالان هم میتوانند این جراحی را انجام دهند. اتوپلاستی مشکلاتی نظیر لالۀ گوش بزرگ، شکستگی، گوش بیرون زده و دفرمه بودن را برطرف میکند.


تصمیم گیری برای انجام اتوپلاستی
گام اول مشاوره با جراح است. در جلسه اول تمایلات و سابقه درمانی خود را مطرح کنید. در مورد خطرات، دوران نقاهت، هزینه ها و مزایا سوال کنید و ببینید آیا انتظارات شما از نتیجه واقع گرایانه است یا نه.
همچنین باید در مورد اینکه بیمۀ ای که تحت پوشش آن هستید شامل اتوپلاستی میشود یا نه تحقیق کنید. اکثر بیمه ها جراحی هایی را شامل میشوند که جنبۀ درمانی داشته باشند و نه جنبه زیبایی. از این رو در مورد هزینه ها بطور دقیق با پزشکتان مشورت کنید.

چگونه جراحی زیبایی گوش انجام میشود؟
روش های مختلفی برای تغییر شکل گوش وجود دارند. یک روش برش غضروف است که از اجزای اصلی گوش میباشد روش دیگر جمع و بخیه کردن غضروف بجای برداشتن آن است. در هر صورت جراح برای دسترسی به غضروف برش های کوچکی در پشت گوش ایجاد میکند. پس از پایان جراحی برش را با بخیه ریز بسته میشوند.

آمادگیهای لازم برای انجام جراحی زیبایی گوش
جراحی حدوداً ۲ تا ۳ ساعت طول میکشد که بستگی به پیچیدگی پروسه دارد. گاهی ممکن است این زمان به بیش از ۳ ساعت برسد. اگر بزرگسال هستید، جراح احتمالاً از بیحسی موضعی و یک آرام بخش استفاده می کند. برای کودکان از بیهوشی عمومی استفاده میکنند تا کودک در حین جراحی حرکت نکند.
برای بیهوشی عمومی فرد باید از شب قبل ناشتا و آخرین وعده غذایی بسیار سبک باشد.
پس از جراحی لباسهایی با یقه باز بپوشید تا در حین پوشیدن به گوشها فشار وارد نشود. بهتر است تا بهبودی کامل از لباسهای دکمه دار استفاده کنید.
بزرگسالان معمولاً چند ساعت بعد از جراحی ترخیص میشوند اما کودکان باید یک شب در بیمارستان بستری شوند.

دوران نقاهت بعد از اتوپلاستی
کودکان و بزرگسالان باید حداقل یک هفته در منزل استراحت کنند. بعد از عمل، سر بانداژ میشود. به توصیه های پزشک در مورد بانداژ و تعویض آن عمل کنید. پزشک به شما میگوید که چگونه با وجود آن بخوابید.
پس از سه روز بانداژ خارج میشود وتا بهبودی کامل باید از هدبند استفاده کنید. بخیه ها پس از یک هفته توسط پزشک کشیده میشوند. جای زخم پس از مدتی از بین میرود.

عوارض جانبی
همه جراحی ها خطراتی دارند. غیر معمول ترین عوارض برای اتوپلاستی لخته شدن خون و عفونت هستند.
عوارض بسیار نادر هستند. اکثر افراد پس از بهبودی از نتیجه راضی بودند. مسلماً درد و کبودی خواهید داشت که درد با مسکن هایی که پزشک تجویز میکند بهبود می یابد. همچنین آنتی بیوتیک هم تجویز خواهد شد.
درصورت مشاهده خونریزی یا احساس تب سریعاً با پزشک خودتماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم