مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

جراحی پلاستیک گوش، جدیدترین جراحی زیبایی رایج در ایران

عمل زیبایی گوش

جراحی پلاستیک گوش، جدیدترین جراحی زیبایی رایج در ایران

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

رواج جراحی پلاستیک گوش

امروزه با افزایش توجهات به زیبایی چهره و اندام، انواع روش های جراحی پلاستیک در ایران رایج شده است. برخی از این جراحی ها بیشتر به دلیل مد شدن در جامعه صورت می گیرد و ممکن است در دوره ی خاصی انجام جراحی پلاستیک خاصی مورد توجه مردم قرار گیرد. جراحی پلاستیک گوش یا اتوپلاستی نیز یکی از جراحی های زیبایی است که در گذشته بیشتر جنبه درمانی داشت؛ اما امروزه این جراحی همه گیر شده و افراد زیادی دوست دارند ظاهر گوش های خود را تغییر دهند.

جراحی پلاستیک گوش

چگونگی جراحی پلاستیک گوش

این جراحی می تواند اندازه و حالت گوش را تغییر دهد و درمان بسیاری از اختلالات ظاهر گوش نظیر بزرگی ، برجستگی و بیرون زدگی، افتادگی، نامتقارنی گوش ها و ترمیم گوش های آسیب دیده و دیگر بد شکلی های گوش امکان پذیر خواهد بود.

در ابتدای جراحی بی حسی موضعی و یا بیهوشی کامل صورت می گیرد. سپس با توجه به نوع ناهنجاری و تکنیک  پزشک جراح، برش های خاصی معمولا در قسمت پشتی گوش و در برخی موارد نیز در نواحی چین دار جلوی گوش ایجاد شده تا پزشک جراح به قسمت غضروفی گوش دسترسی پیدا کرده و بتواند اصلاحات لازم را انجام دهد. مدت زمان این جراحی نسبتا کوتاه است.

کاندید های مناسب جراحی پلاستیک گوش

این جراحی برای تمام افراد دارای اختلال و بدشکلی ها ی ظاهر گوش به صورت مادرزادی و یا به دلیل وقوع حادثه و در هر رده سنی اعم از کودک و بزرگسال امکان پذیر است و می تواند مشکلات ناشی از این مسئله را برای این گونه افراد رفع کند.

البته امروزه مدل های عجیبی نظیر مدل گوش الاغی نیز در ایران رواج پیدا کرده که در این مدل، گوش را از حالت طبیعی خارج و قسمت بالایی آن را تیز و مثلثی شکل می کنند، افراد زیادی بدون داشتن بدشکلی در گوش و صرفا به دلیل مد شدن این مدل گوش، اقدام به انجام این گونه جراحی ها کرده و هزینه و عوارض آن را متقبل می شوند.

عوارض رایج جراحی پلاستیک گوش

بروز درد  و تورم از عوارض شایع است که پس از گذشت چند روز بهبود پیدا می کند. در مواردی نیز امکان عفونت وجود دارد که درصورت بروز عفونت بایستی آن را درمان نمود. یکی دیگر از مواردی که پس از جراحی ممکن است اتفاق بیفتد، متقارن نبودن گوش ها است که در صورت نیاز جراحی مجدد انجام می شود. پس از بهبودی کامل نیز معمولا جای برش در پشت گوش باقی خواهد ماند اما چون در تا شدگی طبیعی گوش برش ایجاد می شود، قابل رویت نمی باشد.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم