مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

درمان اگزما پوستی چگونه می باشد

درمان اگزما پوستی چگونه می باشد

درمان اگزما پوستی چگونه می باشد

همانطور که از نامش پیداست اگزما یک نوع التهاب پوستی و نوعی الگوی واکنشی است که پوست در تعدادی از بیماری ها نشان می دهد. با قرمزی ، تاول هایی شروع می شود که حاوی مایع روشن ، قرمز است و باکتری ها را بالا می برد. وقتی تاول ها می ترکد مایع درون آن جاری می شود در اگزما مزمن، تاول ها برجستگی کمتری دارند و پوست ضخیم است. اگزما تقریبا همیشه با خارش نمود پیدا می کند. انواع مختلفی از اگزما وجود دارد که پزشکان توانسته اند برای اکثر آنها روش های درمان اگزما پوستی را پیدا کنند.

در این مقاله در نظر داریم تا به روش های درمان اگزمای پوستی بپردازیم تا در صورت بروز این مشکل برای شما اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید.

درمان اگزما پوستی

درمان اگزما پوستی

همانطور که گفته شد برای اگزما پوستی درمان هایی نیز وجود از جمله:

استفاده از روغن نارگیل
یکی از ساده ترین روش هایی که برای درمان اگزما پوستی می توان از آن استفاده کرد روغن نارگیل می باشد. این روغن به راحتی در عمق پوست نفوذ می کنند و بین سلول خود را جای می دهند و رطوبت پوست را برمی گرداند. روغن نارگیل در واقع یک لیپید می باشد که به پوست کمک می کند تا از خشک شدن و التهاب جلوگیری کند.

روغن جوجوبا
به طور قطع می توان گفت که بعد از روغن نارگیل، روغن جوجوبا یکی از بهترین راه های درمان اگزما پوستی می باشد. اما یک نکته منفی که در رابطه با روغن جوجوبا وجود دارد این است که بر روی تمامی افرادی که دچار اگزما پوستی شده اند جواب نمی دهد. یک نکته دیگر باید بدانید این است که جوجوبا روغن نیست بلکه یک موم مایع است که به عمق پوست نفوذ می کند و باعث درمان اگزما پوستی می شود.

برای اینکه بتوانید از این روش نتیجه مطلوبی بگیرید باید آن را بر روی ناحیه مورد نظر بریزید و به آرامی ماساژ دهید تا به طور کامل جذب پوستتان شود، استفاده آن به صورت سه مرتبه در روز می تواند نتیجه بخش باشد.

گلیسیرین گیاهی
معمولا از روغن برای درمان اگزما استفاده می شود اما باید بدانید که گلیسیرین گیاهی در بسیاری از روغن ها و چربی ها وجود دارد و باعث بازگشت رطوبت به پوست های خشک و ملتهب می شود. وقتی از گلیسیرین گیاهی برای درمان اگزما استفاده می کنید متوجه می شوید که در مدت کوتاهی شکاف های پوستی که به کم آبی دچار شده بودند دوباره رطوبت لازم را به دست آورده اند.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم