مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

معایب درمان خانگی تبخال لب چگونه است

تبخال دهان

معایب درمان خانگی تبخال لب چگونه است

برای بسیاری از شما پیش آمده است که در دوره ای زمان به خصوص زمانی که قصد رفتن به یک مهمانی مهمی را دارید دچار جوش و یا تبخال لب شده اید. این اتفاق یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای شما رخ دهد از همین رو بلافاصله به سراغ درمان آنها می روید و پیش از همه درمان های خانگی را به درمان های شیمیایی ترجیح می دهید. اما سوالی که مطرح می شوید این است که آیا درمان خانگی تبخال لب امکان پذیر است؟

آیا معایب و مضراتی را با خود به همراه ندارد؟ از همین رو برای پاسخ دادن به این سوالات در نظر داریم تا به بررسی معایت درمان خانگی تبخال لب بپردازیم. با ما همراه باشید.

درمان خانگی تبخال لب

درمان خانگی تبخال لب

پیش از اینکه به سراغ درمان خانگی تبخال لب برویم در وهله اول می خواهیم دلیل بروز این مسئله را برای شما بازگو کنیم. در واقع باید بدانید که تبلخال لب یک بیماری ویروسی می باشد که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و ناحیه ای که به این ویروس درگیر می شود به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود. ویروس هرپس سیمپلکس عامل بیماری تب خال در صورت، آلات تناسلی هر دو جنس، مغز، چشم و گاهی حتی فلج بل نیز می گردد. خوشبختانه درمان‌های خانگی متعددی برای بیماری تبخال وجود دارد، اما مهم‌تر از همه این است که بدانید چگونه باید یک سبک زندگی سالم داشته باشید! برخی از درمان خانگی تبخال لب عبارتند از:

استفاده از کیسه چایی
همانطور که میدانید از گذشته تا کنون از چای کیسه ای به عنوان راه درمانی برای تورم و سوزش استفاده می شده است. امروزه نیز از کیسه چای برای کاهش درد و تورم حاصل از تبخال استفاده می شود. پس از سرد شدن چای کیسه ای آن را در نقطه آسیب دیده قرار دهید.

گل همیشه بهار
یکی دیگر از راه های درمان خانگی تبخال لب، گل همیشه بهار می باشد. این گل که خاصیت دارویی طبیعی و گیاهی دارد برای درمان تبخال به ویژه تبخال دهانی بسیار مناسب است. شست و شوی تبخال با کمک عصاره همیشه بهار علاوه بر آن که به کنترل و از بین رفتن ویروس ها کمک می کند موجب تسریع روند درمان در بیمار نیز می شود.

سیر رنده شده
باید بدانید که سیر رنده شده در درمان خانگی تبخال لب بسیار موثر است و آن را خشک می کند. بعد از دو الی سه روز تأثیر فوق العاده این ماده غذایی بد بود اما پرخاصیت را به چشم خواهید دید.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم