مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

درمان سوختگی با لیزر موهای زائد

سوختگی با لیزر مو زائد

درمان سوختگی با لیزر موهای زائد

در حال حاضر بسیاری از افراد برای رفع موهای زائد از دستگاه های لیزر استفاده میکنند. استفاده از دستگاه های لیزر برای رفع موهای زائد فواید قابل توجهی به دنبال خواهد داشت به همین دلیل روز به روز متقاضیان آن افزایش می یابد. افرادی که از لیزر استفاده میکنند بعد از مدتی شاهد افزایش لطافت پوست خواهند بود و علاوه بر این در زمانی که برای رفع موها صرف میکرده اند صرفه جویی خواهد شد. سوختگی با لیزر موهای زائد یکی از عوارضی است که ممکن است برخی از افراد با آن روبرو شوند  به همین دلیل در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

سوختگی با لیزر موهای زائد

علت سوختگی با لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در اکثر موارد عوارضی به دنبال نخواهد داشت به همین دلیل نمیتوان عوارضی مانند سوختگی را از عوارض حتمی لیزر دانست. اما به طور کلی سوختگی با لیزر موهای زائد یکی از عوارضی است که ممکن است برخی افراد با آن روبرو شوند به همین دلیل باید با آن آشنایی داشت. لیزر موهای زائد بیشتر زمانی به وجود می آید که پوست قبل از آن به دلایل مختلف تحریک شده باشد.

به دلیل اینکه تحریک شدن پوست قبل از لیزر باعث سوختگی خواهد شد متخصصان توصیه میکنند تا حداقل یک ماه قبل از لیزر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید تا آسیب های احتمالی لیزر کاهش پیدا کند. علاوه بر این باید چند هفته قبل از لیزر اپیلاسیون استفاده نکنید تا شاهد سوختگی و مشکلات دیگر نباشید. اپیلاسیون باعث قطع مو از ریزش میشود و به همین دلیل تاثیر لیزر هم کاهش پیدا میکند.

 

درمان سوختگی با لیزر موهای زائد

برای درمان سوختگی با لیزر موهای زائد میتوان از کمپرس سرد استفاده کرد. اگر بعد از لیزر احساس درد دارید بهتر است برای جلوگیری از سوختگی و عوارض احتمالی دیگر از یخ استفاده کنید تا احتمال هرگونه عارضه کاهش پیدا کند. علاوه بر این باید حتما تا زمانی که التهابات پوستی از بین رود برای رفع مشکلاتی که به وجود آمده از کرم ضد آفتاب بر روی نقاط مختلف بدن استفاده نمایید.

 

رفع سوختگی با لیزر موهای زائد با داروهای گیاهی

برای رفع سوختگی با لیزر موهای زائد میتوانید از داروهای گیاهی هم استفاده نمایید. استفاده از داروهای گیاهی باعث میشود تا عوارضی که بعد از لیزر به وجود آمده در کمترین زمان ممکن رفع شود. در میان داروهای گیاهی آلوئه ورا یکی از بهترین داروهاست که باعث تسکین سوختگی و خنک شدن پوست خواهد شد.

برای استفاده از آلوئه ورا باید یک عدد از برگ ان را از وسط برش دهید و با استفاده از ژلی که در وسط آن وجود دارد به ماساژ پوست بپردازید.

منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم