مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

دلیل و علت ریزش مو در تابستان چیست

ریزش مو در تابستان

دلیل و علت ریزش مو در تابستان چیست

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

در صورتی که به تازگی دچار ریزش مو شده اید و تصور میکنید ریزش مو هایتان به هیچ وجه برطرف نمیشود بهتر است بدانید همیشه هم این گونه نخواهد بود. در بسیاری از موارد افرادی که دچار ریزش مو میشوند با توجه به نکاتی ساده بعد از چند وقت شاهد رفع خود به خودی ریزش موهای خود خواهند بود. ریزش موی تابستانه یکی از این ریزش موهاست که برخی از افراد ممکن است در طول زندگی خود بارها با آن روبرو شوند به همین دلیل در ادامه تصمیم گرفته ایم به آن بپردازیم پس تا انتهای مطلب علت ریزش مو در تابستان با ما همراه باشید.

علت ریزش مو در تابستان

دلیل و علت ریزش مو در تابستان

متاسفانه بسیاری از افراد با ریزش موهای موقت هیچ آشنایی خاصی ندارند به همین دلیل زمانی که حتی درصد کمی از موهایشان دچار ریزش میشود دچار استرس و اضطراب شدید میشوند و همین باعث میشود تا ریزش موهایشان تا حد زیادی افزایش پیدا کند. اگر شما هم جزء این افراد هستید بهتر است با ریزش موی موقت که در فصل های مختلف مانند تابستان به وجود می آید حتما آشنایی داشته باشید.

البته نمیتوان گفت علت ریزش موی همه ی افراد که در فصل تابستان اولین علائم ریزش مو را تجربه میکنند، یکسان است اما به طور کلی باید به این نکته توجه داشته باشید که علت ریزش مو در تابستان در بسیاری از موارد ممکن است تابش نور مستقیم آفتاب و رشد عوامل بیماری زا باشد چون گرما باعث میشود تا شرایط مناسبی برای رشد عوامل بیماری زا مانند قارچ ها و … به وجود آید.

 

پیشگیری از ریزش مو در تابستان

همانطور که گفتیم علت ریزش مو در تابستان ممکن است به علت بیماری های عفونی سر و … به وجود آید به همین دلیل بهتر است در این فصول به بهداشت موها بیشتر اهمیت دهید و سعی کنید با استفاده از داروهای گیاهی به جلوگیری از عفونت سر بپردازید. قهوه و سرکه ی سیب از بهترین داروهایی گیاهی به شمار میروند که میتوان با استفاده از آن تا حد زیادی جلوی ریزش مو در تابستان را گرفت.

البته باید به فکر جلوگیری از تابش نور مستقیم آفتاب هم باشید. افرادی که در طول روز بیش از حد در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دارند بهتر است از کلاه یا یک سایه بان برای جلوگیری از تابش نور مستقیم آفتاب استفاده کنند.

 

تقویت مو در فصل تابستان

هر چقدر هم که در فصل تابستان تصمیم بگیرید دور از نور مستقیم آفتاب باشید بازهم بیشتر از فصل های دیگر در معرض آن خواهید بود چون همانطور که گفتیم طبق تحقیقاتی که صورت گرفته  تابش نور مستقیم آفتاب هم علت ریزش مو در تابستان نور مستقیم آفتاب خواهد بود. برای تقویت مو در این فصل کافی است تا از داروهای گیاهی مناسب مانند تخم مرغ، آلوئه ورا، سدر و حنا استفاده کنید.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم