مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

دلیل و علت ریزش مو در پاییز چیست

علت ریزش مو در پاییز چیست

دلیل و علت ریزش مو در پاییز چیست

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

همیشه باید به این نکته توجه داشته باشید که ریزش مو در همه ی موارد ارثی نخواهد بود به همین دلیل خیلی وقت ها میتوان به رشد مجدد موها امید داشت. البته ریزش موی ارثی رایج تر است اما ریزش موی موقتی هم در بسیاری از موارد دیده خواهد شد به همین دلیل نباید همیشه با مشاهده ی ریزش مو دچار استرس شوید چون استرس باعث میشود ریزش موهایتان افزایش پیدا کند و شاهد ادامه دار شدن ریزش موهایتان باشید. ریزش موی فصلی یا پاییزی یکی از انواع ریزش موی موقت است به همین دلیل در ادامه به علت ریزش مو در پاییز می پردازیم.

علت ریزش مو در پاییز

علت ریزش مو در پاییز

ریزش موی فصلی یا پاییزی یکی از انواع ریزش مو است که بسیاری از افراد ممکن است دچار آن شوند. به دلیل شباهت زیادی که این نوع ریزش مو با مراحل اولیه ی ریزش موی ارثی دارد بسیاری از افراد با مشاهده ی علائم آن تصور میکنند دچار ریزش موی ارثی شده اند در حالی که این ریزش مو ادامه دار نخواهد بود و در صورتی که بیمار علت آن را بدانید میتواند به رفع سریعتر آن کمک کند.

طبق تحقیقاتی که صورت گرفته علت ریزش مو در پاییز کمبود ویتامین دی است چون در این فصل تابش نور آفتاب کمتر خواهد بود و افراد کمتر در معرض نور آفتاب قرار میگیرند که همین باعث میشود ویتامین D تا حد زیادی کاهش پیدا کند. البته افرادی که در فصل پاییز بیشتر در معرض آفتاب قرار داشته باشند دچار این نوع ریزش مو نخواهند شد.

 

جلوگیری ریزش مو در پاییز

همانطور که گفتیم علت ریزش مو در پاییز کمبود ویتامین D است به همین دلیل باید برای جلوگیری از سعی کنید تا مصرف لبنیات را افزایش دهید و بیشتر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گیرد. این کار باعث میشود تا از کاهش ویتامین دی جلوگیری شود و شاهد افزایش رشد موهای خود باشید.

البته علاوه بر این میتوانید از قرص های ویتامین دی هم استفاده  کنید که این کار باید حتما با مشورت پزشک انجام شود چون افرادی که مشکلات کلیوی یا … دارند ممکن است با مصرف آن دچار مشکل شوند.

 

درمان ریزش موی پاییزی

با توجه به این که علت ریزش مو در پاییز کمبود ویتامین دی است میتوان با مصرف قرص های ویتامین دی آن را درمان کرد اما بهتر است علاوه بر این از داروهای گیاهی موضعی هم استفاده کرد تا رشد موها افزایش پیدا کنند. استفاده از روغن زیتون و روغن نارگیل تاثیر زیادی در شد موها خواهد داشت به همین دلیل بهتر است هر چند وقت یکبار برای تقویت موهایتان از آن استفاده کنید.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم