مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

موهای ریز روی بینیی | بهترین روش برای حذف موهای روی بینی

حذف موهای روی بینی

موهای ریز روی بینیی | بهترین روش برای حذف موهای روی بینی

موهای ریز روی بینیی

شاید یکی از آزاردهنده ترین موها بر روی اجزاء صورت، موهای روی بینی باشد. از همین رو روش های زیادی برای از بین آن وجود دارد. برخی از افراد بر این عقیده هستند که موهای روی بینی را نباید کند اما باید بدانید با از بین بردن موهای روی بینی منافذ پوست باز شده و پوست راهی برای نفس کشیدن پیدا خواهد کرد. روش های زیادی برای حذف موهای روی بینی وجود دارد از قیچی، موزن و مومک گرفته تا کرم های موبر ولی کدام یک از شما می دانید که بهترین و آسان ترین روش حذف موهای روی بینی کدام است؟ از همین رو ما تصمیم گرفتیم و تمام سعی خود را بر این داشتیم تا به بهترین روش برای حذف موهای روی بینی بپردازیم.

بهترین روش برای حذف موهای روی بینی

شما می توانید موهای روی بینی را با روش های مختلفی مانند موچین ، اپیلاسیون یا استفاده از کرم های دفع کننده جدا کنید.
موهای بالای بینی غالباً در نتیجه ژنتیک یا عدم تعادل هورمون ایجاد می شود و ممکن است در مردان و خانم ها ایجاد شود.
برخی از موارد شایع موهای خارجی بینی مربوط به ابروهای ضخیم و تیره است که در پل بینی دیده می شود و این موها گاهی اوقات می توانند بیشتر در قسمت پایین بینی بکشند.
تراشیدن یکی دیگر از گزینه های متداول است ، اگرچه می توان برای ریختن فقط موهای بینی ولگرد و دلخواه و بدون تراشیدن قسمت های ابرو ، کار دشواری است. سفید کردن یک روش اضافی برای افرادی است که موهای بینی دارند و در غیر این صورت برداشتن آن دشوار است.

استفاده از موم برای از بین بردن موهای ریز روی بینیی

بسیاری از تکه های کوچک مو روی بینی با همان نوع نوارهای مومی که برای شکل دادن به ابرو استفاده می شود قابل برداشت است.
اینها معمولاً نوارهای مومی سرد هستند که به جای موم داغ مایع مورد استفاده در سالن های حرفه ای ، موها را با چسب قوی از بین می برند.
اپیلاسیون سرد با این روش به راحتی در خانه انجام می شود و نسبتاً ارزان است.
برای اطمینان از چسباندن موم انتهای هر موی صورت ، متخصصان مراقبت از پوست اغلب توصیه می کنند ابتدا صورت خود را بشویید تا روغن اضافی آن پاک شود.
به افرادی که پوست حساس دارند ، گاهی اوقات توصیه می شود که از واکس زدن با احتیاط خودداری کنند ،
زیرا در صورت انجام بیش از حد ممکن است منجر به ساییدگی خفیف یا مویرگهای شکسته شود.

چیدن ( کندن ) موهای روی بینی

چیدن مو روی بینی گزینه دیگری است و برخی افراد متوجه می شوند که در نهایت باعث می شود موها نازک تر و سبک تر شوند.
نکته منفی برای مو زدن این است که بیرون کشیدن موهای بالای بینی می تواند مشکل باشد ، مگر اینکه یک جفت موی مرغوب داشته باشید.
از آنجا که بینی یک ناحیه حساس صورت است ، از بین بردن موهای بیشمار نیز در بسیاری موارد می تواند بسیار دردناک باشد.
اگرچه موچین یکی از روشهای راحت تر است ، اما یکی از روشهای موقتی تر نیز محسوب می شود.

استفاده از لوسیون ها

لوسیونهای دفع کننده برای صورت می توانند با از بین بردن شیمیایی پروتئین ها در فولیکول مو ، که باعث رشد مداوم می شود ، روی موهای بینی کمک کنند.
بعد از اینکه این کرم به مدت دو تا سه دقیقه روی پوست باقی بماند ، موها را می توانید به همراه آن پاک کنید.
این گزینه می تواند نتایج طولانی تری نسبت به تراشیدن ، اپیلاسیون یا موچین داشته باشد. متخصصان پوست ، فقط از لوسیون رفع کننده صورت استفاده می کنند. کرمهای دفع کننده بدن معمولاً خیلی قوی هستند و می توانند منجر به تحریکات پوستی شوند.

موی روی بینی

انواع روش های حذف موهای روی بینی

همانطور که می دانید از بین بردن موهای روی بینی مقداری مشکل است زیرا بسیار نازک و کرکی می باشد ولی آرایشگران معمولا راه های زیادی را برای از بین بردن آن استفاده می کنند که یکی از آنها استفاده از موزن می باشد، موزن های برقی برای استفاده خانم ها و افرادی که موهای روی بینی آنها ضخیم بوده بسیار مناسب می باشند.

همچنین این موزن ها باعث می شوند تا سرعت رشد دوباره موهای ریز روی بینی کاهش پیدا کنند، و از جمله دیگر مزایای آنها می توان به ضد آب بودن آنها اشاره کرد که حتی در حمام نیز افراد می توانند از آن استفاده کنند. این موزن های برقی گران نبوده و قیمتشان به نسبت کارایی آنها مناسب می باشد.

مومک بینی

اگر بخواهیم به دیگر راه های از بین بردن موهای ریز روی بینی اشاره کنیم میتوان یادی از مومک ها کرد. در واقع مومک یکی از سریع ترین و شاید بتوان گفت بهترین روش برای حذف موهای روی بینی می باشد. زیرا افراد در فاصله چند ثانیه دیگر آن موهای زشت و زننده را بر روی صورت خود مشاهده نمی کنند. این مومک ها در انواع مختلف موجود بوده و ارایشگران می توانند با توجه به نوع پوست افراد آنها را انتخاب کرده و برای حذف موهای روی بینی مورد استفاده قرار دهند.

برای استفاده از مومک در واقع باید آن را داغ کرده و با استفاده از یک کاردک آن را بر ناحیه مورد نظر قرار داده. و پس از گذشت چند دقیقه به سرعت آنها را از ناحیه مورد نظر کشیده، با این کار تمام موهای موجود بر روی بینی از بین می رود.

منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم