مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

روش های کاشت مو

روش های کاشت مو

روش های کاشت مو

روش های کاشت مو

روش های متعددی از کاشت مو وجود دارد که بنا به نیاز هر فرد روش کاشت مو متفاوت خواهد بود ، در این مقاله به تشریح کامل درباره روش های کاشت مو میپردازیم.

کاشت موی طبیعی با روش های مختلفی انجام می گردد که همه این روش ها مطمئن هستند و درصورت انجام صحیح درمان و رعایت مراقبت های قبل و بعد از درمان، آسیب جدی به سلامتی فرد وارد نخواهند کرد. عمل کاشت موی طبیعی در عین مطمئن و بی خطر بودن، پیچیدگی هایی نیز دارد و باید با دقت بسیار زیاد انجام شود.

در واقع رضایتبخش بودن عمل به میزان زیادی به نحوه انجام آن و رعایت نکات قبل و بعد از عمل وابسته است.
رعایت نکات لازم تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از بروز مشکلات در فرآیند درمان و حفظ سلامتی بیمار دارد.
در ادامه به مهمترین نکاتی که فرد متقاضی کاشت موی طبیعی باید در نظر داشته باشد می پردازیم.

انتخاب کلینیک معتبر کاشت موی طبیعی

یکی از مهمترین نکاتی که فرد متقاضی کاشت مو باید در نظر داشته باشد، دقت در انتخاب کلینیک کاشت موی طبیعی است.
در یک کلینیک معتبر و استاندارد، از مجموعه خدمات و تجهیزات استاندارد نیز استفاده می شود و این عامل در مثبت بودن نتیجه درمان بسیار موثر است.

انتخاب پزشک کاشت موی طبیعی

یکی از مهمترین و اساسی ترین تصمیمات به هنگام انجام کاشت مو، انتخاب جراح با تجربه و متخصص است.
البته این عامل نیز به انتخاب کلینیک بستگی دارد، چرا که یکی از ویژگی های کلینیک های معتبر، استفاده از پرسنل و پزشکان مجرب است که موجب بهبود نتایج درمان خواهد شد.

انتخاب پزشک مناسب علاوه بر تضمین درست انجام شدن عمل، با در جریان گذاشتن بیمار از مراقبت های قبل و بعد از درمان نیز باعث می گردد که نتیجه مناسب از عمل حاصل گردد.

 

روش های کاشت مو

کسب اطلاعات لازم در مورد فرآیند درمان

بیمار باید قبل از شروع درمان، اطلاعات لازم در مورد درمان را کسب نماید. پزشک نیز باید سوابق سلامتی بیمار، انگیزه وی از عمل و تمامی موارد مهم را با دقت بررسی کرده و بیمار را در جریان نکات مهم قرار دهد.

خودداری از مصرف دخانیات قبل از عمل

مصرف سیگار و الکل چند هفته قبل از شروع درمان باید قطع گردد، چرا که این موارد ممکن است نتیجه منفی در جریان عمل داشته باشند. مصرف برخی از داروها نیز ممکن است به تشخیص پزشک ممنوع اعلام شود. در این خصوص حتما باید با پزشک مشورت شود.

روش های کاشت مو طبیعی

• روش FUT
• روش FUE
• روش FIT
• روش HRT
• روش SUT

روش کاشت مو FUT

این روش با برداشت یک نوار باریک از پشت سر بیمار انجام می گردد. بعد از برداشت نوار باریک، فولیکول موها بدقت و زیر میکروسکوپ به صورت واحدهای مجزا برداشته شده و آماده کاشت می گردند. محل برداشت نوار نیز توسط تیم جراحی به دقت ترمیم می گردد.

کاشت موی fit به کمک پانچ های نازک در نواحی بانک موی بیمار عمل برداشت گرافت مو را انجام می دهد و در نواحی طاس سر که از پیش مشخص شده کاشت می شود این روش به دلیل اینکه تار به تار انجام شده و پس از برداشت بلافاصله باید گرافت مو کاشته شود بسیار زمان بر است و تعداد جلسات کاشت طولانی است اما زخم و جای بخیه ای بر روی سر به جا نمی ماند.

روش های کاشت مو

روش کاشت مو FIT

برداشت مو از بانک مو در این روش بوسیله پانچ انجام می گردد و بوسیله پانچ نیز در نقاط مورد نظر پیوند زده می شود. این روش برای افرادی استفاده می شود که بانک موی محدودی دارند و یا کاشت مو در ابرو، صورت و یا جای زخم انجام می شود.

روش کاشت مو HRT

hrt از روش های محبوب برای بیماران ریزش مو است که مطابق موی بیمار الیاف های طبیعی بر روی پوسته ای از جنس های مختلف تولید می شود سپس ناحیه طاس سر توسط چسب های مخصوص پوشیده شده موی ساخته شده بر روی سر قرار میگیرد، از مزایای روش hrt بدون جراحی بودن این روش است که دوران نقاهتی را نیز به همراه ندارد اما کاشت موی hrt نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به دیگر روش های کاشت موی طبیعی دارد.

روش کاشت مو FUE

چدیدترین روش کاشت موی طبیعی در دنیا روش fue است که تایید شده توسط بسیاری از پزشکان پوست و مو می باشد، جراحی در این روش به این صورت است که یک لایه نازک از پوست سر در قسمت بانک مو برداشته شده بطوری که به تار های عصبی سر آسیبی وارد نمی شود و گرافت های مو از آنجا در نواحی طاس سر کاشته می شود، از مزایای این روش طبیعی بودن خط رویش مو و همین طور محل برداشت مو قایل رویت نیست اما دوران نقاهت طولانی دارد تا بیمار به نتیجه دلخواه برسد.

روش کاشت مو SUT

روش sut تمام مراحل برداشت و کاشت توسط دستگاه اتوماتیک انجام می شود به طوری که نیاز به جراحی و بی هوشی بیمار نمی باشد و دستگاه به کمک پانچ های مخصوص گرافت های مو را از بانک موی بیمار برداشته و در قسمت جلوی سر کاشته می شود. ترکیب این روش با روش fue تراکم کاشت موی سر را بالا برده و نتیجه کاشت مو را بسیار جذاب می کند، مزایای این روش سرعت و دقت عمل برداشت و کاشت است اما ممکن است گاهی اوقات دستگاه به گرافت های مو آسیب وارد کند.

روش کاشت موی مناسب برای هر فرد

یکی از مهترین دغدغه های افراد متقاضی کاشت موی طبیعی انتخاب روش مناسب کاشت مو است. در پاسخ به این سوال باید گفت که بهتر است انتخاب روش کاشت مو به پزشک سپرده شود. پزشک با بررسی شرایط هر فرد و با توجه به نقاط تحت درمان و میزان بانک مو، بهترین روش را برای فرد انتخاب خواهد کرد.

بطور کلی برای افرادی که از جراحی می ترسند و تمایلی به بخیه زدن ندارند و یا نگران اسکار ایجاد شده در روش fit  هستند، بهتر است از روش fut  استفاده شود.

برای افرادی که تمایل به تراشیدن موهایشان ندارند؛ روش fut مناسب تر است.

در مواردی مانند کاشت ابرو، ریش و سبیل و یا کاشت موی ناحیه اسکار بهتر است از روش کاشت مو fit استفاده شود.

برای بیمارانی که دچار طاسی ناحیه جلوی سر هستند و بانک موی مناسبی در پشت سر دارند، روش fut بسیار مناسب تر خواهد بود.

در مواردی که هدف بدست آوردن مقدار زیادی تار مو در یک جلسه است، روش fit پیشنهاد می گردد.

مراقبت های بعد از کاشت موی طبیعی

آخرین مرحله از عمل کاشت موی طبیعی، رعایت درست و کامل مراقبت های لازم بعد از عمل است. در این خصوص پزشک باید اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار دهد. این نکات عبارتند از داروهای بعد از کاشت موی طبیعی، کلاه گذاشتن بعد از کاشت موی طبیعی، استخر و ورزش بعد از کاشت موی طبیعی، استحمام بعد از کاشت موی طبیعی، کشیدن قلیان و سیگار بعد از کاشت موی طبیعی و …

کاشت موی طبیعی یه عنوان بهترین روش درمان ریزش مو مزایای بسیار زیادی برای بیمار دارد که در ادامه به بخشی از آنها خواهیم پرداخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم