مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

روش پی آر پی کاشت مو چه مراحلی دارد؟

روش پی ار پی كاشت مو

روش پی آر پی کاشت مو چه مراحلی دارد؟

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

آشنایی با کاربرد های پی آر پی کاشت مو

قبل از بیان مراحل روش پی آر پی کاشت مو مطلبی گفته شود بهتر است بدانید که از این روش در مواقعی می توان استفاده نمود. پی آر پی مو یکی از روش های تقویت مو است و به دلیل اینکه یک روش طبیعی و کم عارضه محسوب می شود، کاربرد آن پس از انجام کاشت مو نیز مرسوم شده است. انجام پی آر پی پس از کاشت مو می تواند موجب تقویت یا فولیکول پیوند شده گردد و به این ترتیب استحکام آن ها را بالا تر ببرد و رشد مو ها را بهتر کند موجب افزایش سرعت بهبودی گردد.

پی آر پی کاشت مو


زمان تزریق پر آر پی

پس از گذشت دو هفته از زمان کاشت مو  می توان برای  اولین جلسه ی پی آر پی کاشت مو اقدام نمود. جلسه دوم تزریق پی آر پی سه ماه پس از کاشت و جلسه ی سوم نیز شش ماه پس از کاشت است.

 

مراحل  تزریق پی آر پی کاشت مو

تزریق پی آر پی در سه مرحله انجام می شود:

  • مرحله اول: در این مرحله خون گیری از بیمار که مانند خونگیری برای یک آزمایش خون معمولی است انجام می گیرد بر حسب میزان تزریق هایی که قرار است انجام شود حدود ۳۵ الی ۸۰ سی سی خون از بیمار گرفته می شود.
  • مرحله دوم: با کمک دستگاه سانتریفیوژ اقدام به تهیه پلاسمای غنی شده از پلاکت یا همان ژل مخصوص پی آر پی می شود. این مرحله اهمیت زیادی دارد و باید به شکل اصولی انجام شود تا بتوان در حالی که پلاکت ها کم ترین آسیب دیدگی را داشته باشند به بیشترین غلظت ان ها در پلاسما دست یافت.
  • مرحله سوم: پی آر پی به دست آمد از خون بیمار توسط سوزن های بسیار ظریف مخصوص تزریق پی آ ر پی که در کیت های مخصوص به صورت یک بار مصرف وجود دارند، اقدام به تزریق های متعددی در قسمت های مختلفی از پوست سر با عمق تزریق حدود ۳ الی ۴ میلیمتر می شود.

با وجود اینکه سوزن مخصوص تزریق بسیار ظریف است و در هر تزریق مقدار خیلی کمی از ماده پی آر پی در پوست سر تزریق می شود، با این حال بیمار هنگام تزریق سوزش خفیفی احساس می کند ، به همین دلیل بیشتر پزشکان قبل از تزریق، در صورتی که بیمار به مواد بی حس کنند موضعی حساسیت نداشته باشد، از بی حس کننده های موضعی استفاده می کنند.
منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم