مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

ریزش موی کششی چیست؟

ریزش موی کششی چیست

ریزش موی کششی چیست؟

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

گر چه ریزش مو در هر سنی و هر موقعیتی که برای فرد ایجاد شود امری  بسیار دلهره آور و نگران کننده خواهد بود اما گاهی با اتخاذ روش های مناسب مراقبت از مو می توان از بروز برخی از انواع ریزش های مو در فرد جلوگیری به عمل بیایید که یکی از این انواع ریزش های مو ریزش موی کششی می باشد و اغلب برای خانم ها بع دلیل رعایت نکردن نکات خاص مراقبتی از موها ایجاد می گردد.

ریزش موی کششی

ریزش موی کششی به دلیل کشیدن بیش از اندازه موها ایجاد می گردد و این نوع طاسی اغلب برای خانم ها به دلیل سفت بستن موها و کشش بیش از اندازه آنها توسط کش و یا گیره های مو ایجاد می گردد و ریزشی می باشد که در شقیقه ها و بالای شقیقه به مرور زمان و طی چند سال ایجاد می شود و باعث خالی شدن این ناحیه از سر خانم ها از مو و یا کم پشتی موها در این ناحیه می گردد.

ریزش موی کششی


علت ایجاد ریزش موی کششی

بستن موها با مدل های دم اسبی، گیر کردن مو لای کلیپس و گیره، بافتن محکم موها، استفاده از گل سرهای نامناسب، پیچیدن بیش از حد موها ، بافت طولانی مدت موها توسط دستگاه های مخصوص بافت مو توسط خانم ها باعث می گردد تا به مرور زمان موها  بیش از اندازه کشیده   شوند و بعد از دچار شدن به نازکی و ضعیف شدن دچار ریزش شدید شوند و اگر این ریزش به موقع درمان نگردد در ناحیه شقیقه سر طاسی ایجاد خواهد شد.

درمان ریزش موی کششی

در ریزش موی کششی اگر علائم ریزش به درستی شناخته شود و درمان آن با داروهای تقویتی و موضعی  به موقع صورت بگیرد و عامل ریزش مو نیز برطرف گردد برگشت مو وجود خواهد داشت و با رسیدگی مناسب موها در صورت عدم تخریب فولیکول ها موها به حالت اولیه خود باز خواهند گشت اما اگر تارهای مو تحت کشش طولانی قرار گرفته باشند و فولیکول موها به قدر تخریب شده باشد که امکان تقویت آنها وجود نداشته باشد فرد باید به فکر کاشت مو باشد زیرا این روش تنها روش جبران موهای از دست رفته در حال حاضر خواهد بود.

جلوگیری از ریزش موی کششی

افرادی که عادت به محکم بستن موهای خود دارند و موهای خود را تحت کشیدگی دائمی و طولانی مدت قرار می دهند باید به این موضوع واقف باشند که مستعدترین فرد جهت ریزش موی کششی هستند بنابراین این افراد جهت جلوگیری از بروز این مشکل باید عادات غلط بستن موهای خود را تغییر دهند و از بستن محکم موهای خود خودداری نمایند تا از نازک شدن موهای خود در ناحیه شقیقه ها و در نهایت ریزش بدون بازگشت آنها جلوگیری نمایند.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم