مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

شایع ترین دلایل ریزش مو در جوانی چیست

دلایل ریزش مو در جوانی چیست

شایع ترین دلایل ریزش مو در جوانی چیست

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

ریزش مو معمولا در سنین بالا به وجود می آید اما ریزش مو در سنین جوانی هم بسیار رایج است و میتواند مشکلات زیادی برای بیمار به وجود آید به همین دلیل باید بعد از بررسی دلایل ریزش مو در جوانی از روشی مناسب برای درمان آن استفاده کرد. ریزش مو در سنین پایین باعث وارد شدن آسیب های روحی به بیمار خواهد شد اما در صورتی که به سرعت درمان شود قطعا مشکلات زیادی به وجود نخواهد آورد. در ادامه به شایع ترین دلایل ریزش مو در سنین جوانی خواهیم پرداخت.

 

دلایل ریزش مو در جوانی

شایع ترین دلایل ریزش مو در جوانی

دلایل ریزش مو در جوانی میتواند بسیار متفاوت باشد اما بهتر است بدانید در حال حاضر درصد بسیار زیادی از بیماران که دچار ریزش مو میشوند دچار مشکلات ژنتیکی هستند. ریزش موی ژنتیکی در حال حاضر رایج ترین نوع ریزش مو در جوانان است که خوشبختانه برای درمان آن روش های زیادی وجود دارند که به طور کلی به دو دسته ی دائمی و موقت میتوان آن ها را تقسیم بندی کرد.

از میان درمان های موقت میتوان به مصرف داروهایی مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید اشاره کرد. این روش ها باعث میشود تا زمانی که فرد به مصرف داروها میپردازد شاهد رفع ریزش موی خود باشد اما برای رفع دائمی ریزش موی ژنتیکی یا آندروژنیک باید حتما از روش های موثر مانند کاشت مو استفاده کرد. با استفاده از روش های کاشت مو میتوان در مدت زمانی کوتاه ریزش مو را ریشه کن نمود.

 

ریزش موی استرسی

از میان رایجترین دلایل ریزش مو در جوانی میتوان به استرس و مشکلات روحی اشاره کرد چون به دلیل اینکه در اوایل جوانی افراد با چالش های زیادی روبرو میشوند ممکن است در برخی موارد دچار آسیب های روحی و به دنبال آن ریزش مو و کچلی باشند. برای درمان این نوع ریزش مو کافی است تا به رفع مشکلات روحی پرداخت چون در اکثر موارد به صورت خود به خود رفع و به راحتی رفع خواهد شد.

البته برای رفع این نوع ریزش مو میتوان از لوسیون های تقویت مو هم استفاده کرد تا شاهد تقویت مو ها باشیم اما باید حتما در کنار آن به رفع مشکلات روحی پرداخت.

 

ریزش موی قارچی

ریزش موی قارچی هم از رایجترین دلایل ریزش مو در جوانی خواهد بود که باید حتما آن را بررسی نمود. این نوع ریزش مو معمولا همراه با خارش و سوزش خواهد بود و معمولا به صورت سکه ای به وجود می آید. خوشبختانه درمان آن چندان سخت نیست و میتوان با استفاده از داروهای خوراکی و موضعی که متخصصان تجویز میکنند در مدت زمانی کوتاه آن را رفع کرد.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم