مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

ضررهای جراحی پلاستیک در مراکز غیر تخصصی

ضررهای جراحی پلاستیک در مراکز غیر تخصصی

ضررهای جراحی پلاستیک در مراکز غیر تخصصی

به دلیل پرطرفدار بودن جراحی های پلاستیک در کشور، افرادی سود جو که تخصص لازم در زمینه ی جراحی پلاستیک ندارند، در مراکز غیر تخصص و یا غیر مجازی اقدام به انجام این گونه جراحی ها می کنند. مسلما چنانچه مردم از ضررهای جراحی پلاستیک در مراکز غیر تخصصی آگاهی داشته باشند، از مراجعه به این گونه مراکز خودداری می کنند.

علت مراجعه ی مردم به مراکز غیر تخصصی جراحی پلاستیک

بسیاری از مردم به این مسئله آگاهی ندارند که مراکز تخصصی و دارای مجوز های لازم در زمینه جراحی پلاستیک باید از سوی سازمان نظام پزشکی و یا وزارت بهداشت اعلام شوند، بنابراین نمی توانند مراکز غیر تخصصی و یا بدون مجوز لازم را از مراکز تخصصی و دارای مجوز تشخیص دهند. از سوی دیگر تبلیغات فراوان و اغراق آمیز مراکز غیر تخصصی جراحی پلاستیک با اعلام هزینه های پایین و یا دادن تخفیف های فراوان سعی در جذب افراد به سمت خود دارند. این عوامل باعث می شود افراد زیادی در مرکز های غیر تخصصی اقدام به انجام جراحی نموده و دچار عوارض و ضررهای جراحی پلاستیک در این گونه مراکز شوند.

عوارض جراحی پلاستیک

حساسیت جراحی پلاستیک و ضرورت داشتن تخصص کافی

جراحی پلاستیک کاری هنرمندانه و با ظرافت ها و پیچیدگی های خاص خود می باشد و به همین دلیل است که در حیطه ی پزشکی جایگاه خاص خود را دارد و فقط پزشکانی که تخصص های لازم در این زمینه را به دست آورده باشند، مجوز انجام این گونه جراحی ها را دارند.

ضررهای جراحی پلاستیک در مراکز غیر تخصصی

ضررهای جراحی پلاستیک در مراکز غیر تخصصی می تواند جسمی، روحی و یا مالی باشد، بعضی از این ضررها غیر قابل جبران هستند. نرسیدن به نتیجه دلخواه و یا بدتر شدن عارضه، ایجاد عفونت و یا مبتلا شدن به برخی بیماری ها ی واگیر از عوارض شایع انجام جراحی پلاستیک در مراکز غیر تخصصی و بدون مجوز است. برخی مواقع عفونت ها به قدری زیاد است که علاوه بر اینکه ناحیه مورد جراحی را دچار صدمات زیادی می کند، برای حیات بیمار نیز خطر آفرین می شود. برای انجام جراحی پلاستیک در مراکز تخصصی و دارای مجوز، شرایط سلامتی فرد مراجعه کننده را بررسی و در صورت مساعد بودن شرایط اقدام به انجام جراحی می کنند، اما در مراکز غیر تخصصی که هدف اصلی کسب در آمد است و سلامتی مردم ارزشی ندارد به این نکات توجه نمی شود.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم