مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

جراحی زیبایی بای پس معده

جراحی زیبایی بای پس معده

جراحی زیبایی بای پس معده

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

جراحی زیبایی بای پس معده

جراحی زیبایی بای پس معده عمل جراحی است که با تغییر نحوه برخورد معده و روده کوچک مواد غذایی که می خورید به شما در کاهش وزن کمک می کند.

بعد از عمل ، معده شما کوچکتر خواهد شد. با غذای کمتری احساس راحتی خواهید کرد.

غذایی که می خورید دیگر به قسمت هایی از معده و روده های کوچک شما که جذب مواد غذایی می شوند نخواهد رفت. به همین دلیل بدن شما تمام کالری ها را از غذایی که می خورید دریافت نمی کند.

جراحی زیبایی بای پس معده یکی از جراحی های رایج برای کاهش وزن میباشد که حدود ۸۰ درصد از جراحی های زیبایی در آمریکا همین روش است. جراحی بای پس معده شامل دو بخش است:


بخش اول: ساخت یک کیسۀ کوچک در معده

جراح، معده را به دو بخش تقسیم میکند؛ بخش بزرگ و بخش کوچکتر. سپس بخش کوچک معده دوخته میشود تا ظاهری شبیه یک کیسه پیدا کند. بخش کیسه مانند تنها میتواند حجم کمی از غذا را در خود جای دهد. در نتیجه، فرد زودتر سیر میشود و غذای کمتری میخورد. این استراتژی با نام «محدود کننده » هم شناخته میشود زیرا حجم غذای وارد شده به معده را محدود میکند.

جراحی زیبایی بای پس معده

جراحی زیبایی بای پس معده

بخش دوم: بای پس

جراح بخش کوچک معده را از قسمت بزرگتر و دئودنوم (اثنی عشر) جدا میکند و  آنرا به ژژنوم متصل میسازد.به این روش Rox-en-Y گفته میشود.
پس از روش Rox-en-Y، غذا بدون گذر از اثنی عشر مستقیماً از معده به روده میرود که باعث میشود جذب کالری و مواد مغذی محدود شود و کاهش وزن صورت گیرد.
بخش اول و بخش دوم در یک جراحی انجام میشوند که آنرا جراحی زیبایی بای پس معده Rox-en-Y می نامند.
اغلب، این روش بصورت لاپاروسکوپی انجام میشود در صورتیکه لاپاراسکوپی امکان پذیر نباشد از روش لاپاراتومی ( برش در ناحیۀ شکمی ) استفاده میکنند.

در یک تعریف کلی جراحی زیبایی بای پس معده از دو طریق قابل انجام است. با جراحی باز ، جراح شما برش جراحی بزرگی ایجاد می کند تا شکم شما باز شود. بای پس با کار روی معده ، روده کوچک و اندام های دیگر انجام می شود.

روش دیگر برای انجام جراحی زیبایی بای پس معده استفاده از یک دوربین ریز است که به آن لاپاروسکوپ گفته می شود. این دوربین در شکم شما قرار دارد. عمل جراحی را لاپاروسکوپی می گویند. دامنه به جراح اجازه می دهد تا درون شکم شما را ببیند.

در عمل جراحی بای پس معده :

جراح ۴ تا ۶ برش کوچک در شکم شما ایجاد می کند.
دامنه و ابزار مورد نیاز برای انجام عمل جراحی از طریق این برش ها درج می شود.
این دوربین به اتاق مانیتور متصل شده است. این به جراح این امکان را می دهد که هنگام انجام عمل ، داخل شکم شما را ببیند.

مزایای استفاده از لاپاراسکوپی نسبت به جراحی باز شامل موارد زیر است:

اقامت کوتاهتر در بیمارستان و بهبودی سریعتر.
درد کمتری
جای زخم های کوچکتر و خطر کمتر ابتلا به فتق یا عفونت وجود دارد.
این عمل جراحی حدود ۲ تا ۴ ساعت طول می کشد.

دوران نقاهت و عوارض بالقوه

پس از جراحی زیبایی بای پس معده ، بیماران پس از دو تا ۳ روز از بیمارستان مرخص میشوند و میتوانند فعالیت های معمول خود را پس از ۲ یا ۳ هفته از سر گیرند. حدود ۱۰ درصد از بیماران عوارض زیر را دارند:

 • عفونت زخم
 • مشکلات گوارشی
 • زخم معده
 • خونریزی

نزدیک به یک تا پنج درصد از بیماران عوارض جدی و خطرناک دارند که شامل موارد زیر هستند:

 • لخته شدن خون (آمبولی ریه)
 • سکته قلبی
 • سوراخ در محل اتصال روده در جراحی
 • عفونت و خونریزی های جدی

خطر بروز عوارض در مراکزی که این جراحی را انجام میدهند بسیار کم است و خطر مرگ بسیار اندک میباشد. (حدود ۰٫۲% تا ۰٫۵% ،یا کمتر از یک نفر از هر ۲۰۰ نفر).

پس از جراحی زیبایی بای پس معده ، احتمال بروز مشکلات سلامت وجود دارد. مانند عدم جذب کافی آهن و کلسیم که میتواند باعث ایجاد کم خونی یا پوکی استخوان شود؛ اما با انجام تست خون و مصرف مکملهای غذایی میتوان این احتمال را کاهش داد.
انتظارات از نتایج جراحی
کاهش وزن پس از جراحی اغلب دراماتیک است. بطور میانگین، ۶۰ درصد از وزن بیماران کاهش می یابد.به عنوان مثال، اگر وزن یک فرد ۱۵۸ کیلو گرم باشد، حدود ۹۰ کیلوگرم آن اضافه است پس از جراحی به ۵۸ کیلوگرم کاهش خواهد یافت.
بسیاری از مشکلات که با اضافه وزن ایجاد میشوند با انجام این جراحی از بین میروند. شایع ترین این مشکلات دیابت، فشار خون بالا، آسم و خفگی در خواب هستند.
از دست دادن وزن با تغییر در رژیم غذایی روزانه بصورت وعده های کوچک در طول روز و ورزش با کمی طول میکشد.
دیگر روش های جراحی زیبایی برای کاهش وزن
اگر میخواهید جراحی زیبایی انجام دهید ولی بای پس تنها گزینۀ مورد نظر شما نیست گزینه های دیگر شامل موارد زیر هستند:

 • حلقه گذاری قابل تنظیم معده دومین جراحی رایج برای کاهش وزن است که در این روش جراح یک حلقه  سیلیکونی را در قسمت فوقانی معده قرار میدهد. جراح میتواند میزان تنگی حلقه را تنظیم کند. میزان تنگی حلقه باید متعادل باشد. تنگی بیش از حد عوارضی را به دنبال خواهد داشت. حلقه گذاری باعث کاهش مواد مغذی بدن نمیشود و برگشت پذیر است.
 • اسلیو معده روشی است که بیش از نصف معده با روش لاپاراسکوپی برداشته میشود.
 • روش ترکیبی بای پس و حلقه گذاری که ترکیبی از هر دو روش است بع دلیل کاهش وزن کم و عوارض زیاد به ندرت انجام میشود.

کلینیک پیکر تراشی و زیباسازی نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم