مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

عوارض و خطرات پروتز گونه

جراحی زیبایی گونه

عوارض و خطرات پروتز گونه

موارد کاربرد پروتز برای گونه

پروتز گونه یکی از راه های برحسته سازی گونه ها می باشد. برجسته سازی گونه ها برای کسانی که چربی های گونه های آن ها تحلیل رفته، یا اسکلت گونه آن ها عقب است و همچنین کسانی که بر اثر حادثه استخوان گونه شان دچار آسیب گردیده و نیاز به ترمیم گونه ها دارند، مناسب است. البته افراد زیادی هم با اینکه گونه های آن ها مشکلی ندارد، صرفا با هدف زیبایی بیشتر این کار را انجام می دهند. انجام جراحی جهت گونه گذاری عوارض و خطرات خاص خود را دارد که آگاهی از آن ها برای افرادی که تمایل به انجام گونه گذاری دارند می تواند مفید باشد.

پروتز گونه

روش های جایگذاری پروتز گونه

پروتز از طریق جراحی بر روی استخوان گونه جایگذاری می شود. جراحی می تواند با بی حسی موضعی و یا بیهوشی کامل انجام شود اما به هر حال برای ایمنی بیشتر بهتر است این جراحی در اتاق های جراحی مجهز صورت گیرد. متداول ترین روش جایگذاری پروتز، از طریق برش های داخل دهان است؛ ولی می توان این کار را حین جراحی پلک پایین و از طریق برش ایجاد شده در پایین پلک و یا حین جراحی لیف صورت از طریق برش ایجاد شده در جلوی گوش انجام داد.

عوارض و خطرات پروتز گونه

به دلیل اینکه جایگذاری پروتز گونه فقط از طریق جراحی امکان پذیر است، بنابراین عوارض و خطرات انجام جراحی نظیر حساسیت به مواد بی حسی یا بی هوشی، خونریزی، تورم، درد، کبودی،عفونت و … را دارد. استفاده از پروتز های تقلبی، غیر استاندارد و یا پروتز هایی که بدن به آن ها حساسیت نشان می دهد ریسک پس زده شدن پروتز از سوی بدن و عفونت را افزایش می دهد که در این گونه موارد بایستی پروتز از بدن خارج شود. جایگذاری نامناسب پروتز ها یا جا به جا شدن آن ها و همچنین غیر قرینه شدن گونه ها بعد از جراحی هم مشکلاتی هستند که در صورت بروز آن نیاز به انجام جراحی های تکمیلی است.

به دلیل اینکه پروتز فضای زیر عضلات گونه را می گیرد ممکن است پس از مدتی باعث  تحلیل عضلات گونه شود، جدا شدن قسمتی از عضلات گونه از استخوان گونه توسط پزشک هنگام جراحی نیز موجب ضعیف شدن عضلات می گردد. آسیب دیدن عضله ی زایگوماتیک در جراحی گونه هم می تواند باعث تغییر شکل و مصنوعی شدن لبخند فرد شود. نمایان شدن و غیر مصنوعی جلوه کردن و حتی جا به جایی پروتز ها ی گونه با افزایش سن نیز یکی دیگر از عوارض استفاده از پروتز برای برجسته سازی گونه ها محسوب می شود.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم