مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

فیبروز ابرو چیست؟

فیبروز ابرو چیست

فیبروز ابرو چیست؟

با توجه به این که زیبایی ابرو نقش زیادی در چهره ی انسان دارد امروزه بسیاری از افراد به سراغ روش هایی میروند که با استفاده از آن بتوانند به افزایش زیبایی ابروهای خود بپردازند. از میان روش های مختلفی که وجود دارد فیبروز ابرو یکی از پرطرفدار ترین روش هاست که در سالهای اخیر متقاضیان زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد برای استفاده از آن به مراکز زیبایی مراجعه میکنند به همین دلیل در ادامه تصمیم گرفته ایم تا به آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.

 

فیبروز ابرو

فیبروز ابرو

معمولا خانم ها اهمیت زیادی به زیبایی ابروهای خود میدهند و برای افزایش زیبایی ابرو در اکثر موارد از روش های موقت استفاده میکنند که همین باعث میشود به صورت کلی از چهره ی خود رضایت کافی نداشته باشند اما با استفاده از روش هایی مانند فیبروز ابرو میتوان تا مدت ها به ابروهایی با ظاهر زیبایی دست پیدا کرد به همین دلیل میتوانید برای افزایش زیبایی ابروها آن را امتحان کنید.

در روش فیبروز ابرو یا میکروبلیدینگ با استفاده از دستگاه ها و متد هایی که وجود دارد دانه ها جوهر به لایه هایی از پوست تزریق میشوند. این کار تا حدودی به روش های قدیمی تاتو شباهت دارد اما به علت اینکه برای انجام آن از تکنیک های مختلف استفاده میشود ظاهری بسیار طبیعی به وجود خواهد آمد و افرادی که دچار کم پشتی ابرو هستند میتوانند به نتایج قابل قبول و رضایت بخش دست پیدا کنند.

 

مزایای روش فیبروز ابرو

روش فیبروز ابرو تنها روشی است که با استفاده از آن میتوان در یک جلسه به پر کردن نقاط خالی ابرو پرداخت در حال حاضر روش های مختلفی که برای تقویت ابرو ها وجود دارند معمولا در کوتاه مدت نتایج قابل قبولی را به دنبال نخواهند داشت و باید برای دستیابی به نتایج قابل قبول ماه ها از آن ها استفاده نمود.

مزیت دیگر این روش هزینه ی آن است که نسبت به روش های دیگر بسیار به صرفه تر خواهد بود که همین باعث شده بسیاری از افراد ترجیح دهند از این روش برای افزایش زیبایی ابروهای خود استفاده کنند.

 

عوارض فیبروز ابرو

در صورتی که برای انجام فیبروز ابرو از مواد غیر حساسیت زا و رنگ های استاندارد و مجاز استفاده شود عارضه ای برای افراد به دنبال نخواهد داشت به همین دلیل میتوان بدون نگرانی از آن استفاده کرد اما باید توجه داشته باشید که امروزه در برخی مراکز برای انجام این روش از رنگ های غیر استاندارد و حساسیت زا استفاده میشود که همین میتواند مشکلات زیادی را برای بیماران به وجود آورد.

معمولا انجام هاشور به روش های مختلف از جمله فیبروز می تواند عوارضی را برای فرد ایجاد کند. در روش فیبروز نیز به دلیل استفاده از پیگمنت که تیغه هایی هستند که بر روی سطح پوست کشیده شده و خراش های  هر چند سطحی را بر روی آن  ایجاد می کند می تواند عوارضی ناشی از ان را به همراه داشته باشد.   از طرفی ممکن است که اگر عمل فیبروز توسط متخصصین و در کلینیک مربوطه انجام نشود پیامد های خوبی را برای فرد نداشته باشد.

زیرا بهداشتی نبودن محیط و همچنین تیغه های مورد استفاده سبب ایجاد عفونت های پوستی و اگزاماهای شدید  و در مواقعی  الرژیک شدن  بدن نسبت به رنگدانه های وارد شده بر روی سطح پوست در ان نواحی می شود که نیاز به درمان طولانی برای رفع عوارض ایجاد شده در اثر  انجام این عمل را دارد.

مدت زمان ماندگاری فیبروز ابرو نسبت به تاتو

یکی از موارد که خانم ها معمولا در انتخاب روش هاشور ابرو به ان توجه کرده و معیار انتخاب خود قرار می دهند میزان ماندگاری رنگ ابرو ها می باشد .

تاتو کردن که روش هاشور زدن ابرو ها می باشد و بسیاری از افراد از این راه ابروهای خود هاشور زده و به آن جلوه بهتری می دادند ولی با این مسئله که رنگ آن بعد از مدت کوتاهی کمرنگ شده و ظاهری بی رنگ  را در  چهره فرد ایجاد می کرد موضوع مهمی در این رابطه بوده است .

امروزه برای حل این مسئله روش فیبروز ابرو جای خود را به تاتو داده است و توانسته تا حدودی رضایت خانم ها جلب کند . شاید سوال متداول این باشد که این روش با تاتو چه تفاوتی دارد ، در پاسخ به این سوال متوان اینگونه توضیح داد که در  روش فیبروز از قلم نازکی استفاده می شود که استفاده از این ابزار سبب طبیعی جلوه دادن ابروی فرد میشود . این روش که توسط متخصصین انجام می شود ، خود شخص می تواند در انتخاب رنگ ابروهای خود نظر دهد از طرفی بستگی به این که فردی که هاشورها را می زند چقدر قلم مورد استفاده را در عمق پوست می برد که هر چه عمیق تر باشد از آن طرف مدت زمان بیشتری رنگ هاشور روی پوست شخص می ماند، میزان ماندگاری ان متفاوت خواهد بود.،از طرفی  یکسری خانم ها تنوع طلب هستند و بعد از مدتی مدل ابروهای خود را تغییر می دهند این روش به دلیل گفته شده گزینه مناسبی خواهد بود.

در گذشته به این علت که تاتو به گونه ای انجام می شد که بعد از مدتی رنگ ان بر روی پوست کم رنگ شده و قابل پاک کردن نبود ولی در روش فیبروز چون رنگ تاتو لایه سطحی پوست را درگیر می کند  به راحتی قابل پاک کردن می باشد و فرد می تواند به راحتی فرم ابروهای خود  را تغییر دهد و یا خانم هایی که در نواحی از ابرو های خود دارای کم پشتی تارهای ابرو می باشند نیز میتوانند از هاشور به روش فیبروز استفاده کنند.

در چه شرایطی فیبروز ابرو انجام نشه بهتر است؟

معمولا برای خانم هایی که در دوران بارداری و شیردهی هستند یکسری ممنوعیت ها در انجام و استفاده از مواد ارایشی وجود دارد که به توصیه پزشک بهتر است که برای جلوگیری از اسیب جنین در طول بار داری انجام نشود مانند رنگ کردن مو که مواد شیمیایی به داخل منافذ پوست نفوذ کرده و اسیب جبران ناپذیری به جنین می زند.

در مورد هاشور ابرو دلیل علمی مبنی بر این که اسیب به جنین می زند وجود ندارد و از طرفی این استدلال وجود دارد از انجایی که قلم های هاشور به عمق پوست نفوذ نمی کند و رنگ ان بر روی  لایه سطحی پوست قرار می گیرد  مواد رنگی جذب پوست نخواهد شد .

ولی برای احتیاط و از ان جهت که این دوران بسیار حائز اهمیت هست پیشنهاد می شود که در هفته های اول بارداری از انجام ان خودداری شود و بعد از ان هم برای پیشگیری از ایجاد موارد مثل عفونت و … حتما این کار توسط متخصصین و در کلینیک های زیبایی که از نظر بهداشت مورد تایید هستند انجام شود.

 

منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

    درباره ما

    عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

    callmegif
    فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم