مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

مزایا و عوارض پروتز چانه

مزایا و عوارض پروتز چانه

مزایا و عوارض پروتز چانه

پروتز چانه نیز هم چون پروتز های دیگر امروزه به یکی از شایع ترین عمل های زیبایی انجام شده است. پروتز چانه به شما این امکان را می دهد که تناسب بین چانه را افزایش دهید و توازن مناسبی بین سایر اجزای صورت به وجود می آورند. معمولاً داشتن چانه ضعیف باعث می شود گردن فرد چاق به نظر برسد. این شرایط می تواند باعث برجسته و بزرگ به نظر رسیدن یک بینی نرمال شود. به هر حال بزرگ کردن چانه از طریق انجام جراحی پروتز چانه می تواند توازن و هماهنگی لازم را بین اجزای صورت ایجاد کرده و ساختار کلی صورت بیمار را بهبود بخشد. اما تا چه اندازه از مزایا و عوارض پروتز چانه اطلاعات دارید؟ آیا از نحوه چگونگی انجام این عمل آگاهی دارید؟ اگر پاسخ شما به این سوالات منفی است با ما همراه باشید زیرا در نظر داریم تا در این مقاله به این سوالات پاسخ دهید و عوارض پروتز چانه را برای شما بازگو کنیم.

عوارض پروتز چانه

عوارض پروتز چانه

اگر بخواهیم عوارض پروتز چانه را برای شما بازگو کنیم باید در ابتدا از نحوه انجام این عمل با شما صحبت کنیم. پروتز چانه عملی است که با استفاده از داروی بی حسی و آرام بخش قابل انجام می باشد و روش های بسیار متفاوتی برای انجام پروتز چانه وجود دارد. پزشک متخصص برای شروع این عمل برشی را ایجاد کرده و کیسه مخصوص پروتز را مستقیما روی استخوان در امتداد خط فک قرار می دهد.

پروتزهای سیلیکونی جامد را می‌توان از راه برش ایجاد شده زیر چانه قرار داد. پروتز چانه با طراحی کردن کیسه مخصوص با اندازه مناسب یا با ثابت کردن به استخوان یا بافت نرم در جای خود نگه داشته می‌شود. شکاف بسته می‌شود و عمل برجسته کردن چانه به اتمام می‌رسد.

عوارض عمل پروتز چانه

 • یکی از مهم ترین عوارض پروتز چانه که ممکن است در بسیاری از افراد به وجود آید این است که حس چانه به طور موقت یا دائم تغییر می کند و یا از بین می رود.
 • این امکان وجود دارد کسانی که عمل پروتز چانه انجام می دهند در مراحل اولیه پس از جراحی، پروتز قرار داده شده جابجا شود.
 • تا زمانی که به بهبودی کامل دست پیدا نکرده اید از انجام ورزش های پر برخورد دوری کنید.
 • یکی دیگر از عوارض پروتز چانه عفونت می باشد؛ در واقع عفونت کردن چانه یکی از شایع ترین عوارض پروتز چانه می باشد که به محض مشاهده آن پروتز قرار داده شده باید خارج شود.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

  درباره ما

  عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

  callmegif
  فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم