مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

 

در ترجمه تحت لفظی میکرو به معنی کوچک و بسیار ریز و نیدلینگ برابر با عمل سوزن زدن می باشد و  ترجمه کامل میکرونیدلینگ برابر با  ایجاد سوراخ های ریز در سطح پوست می باشد. میکرونیدلینگ روشی نوین در  درمان بیماری های پوستی است که بوسیله ابزاری با نام “درماپن” توسط متخصصین کلینیک زیبایی فوق تخصصی ایران نگین قابل انجام می باشد.

با نفوذ سوزن ها به لایه درم که به لایه سطحی پوست اطلاق می شود، ابتدا یک جراحت مختصر در پوست ایجاد می گردد که مسبب واکنش سیستم ایمنی بدن شده و به صورت طبیعی اقدام به ترمیم و بازسازی ناحیه جراحت خواهد کرد. در طی این فرایند طبیعی، کلاژن و الاستین که دو پروتئین اصلی و قوام دهنده پوست هستند تولید می شود.

جهت کنترل درد از کرم بی حس کننده موضعی متناسب با بیمار استفاده میشود و انجام میکرونیدلینگ با این روش کاملا بدون درد بوده و این امر در حداقل زمان انجام میشود.

در میکرونیدلینگ و در جریان وارد کردن سوزن ها به داخل پوست، این امر باعث افزایش انتشار فاکتورهای رشد از فیبروبلاست ها، پلاکت های خونی و بهبود عملکرد فاکتورهای رشد سلولی می‌گردد. در نهایت این فرایند منجر به افزایش تولید کلاژن و الاستین توسط فیبروپلاست ها می شود. واحد های کراتینوسیتی نیز به محل وارد شودن سوزن ها در اپیدرم منتقل شده و در آنجا تکثیر می شوند و در نتیجه باعث افزایش ضخامت اپیدرم می گردند.

در انجام تخصصی این روش نفوذ سوزن به داخل پوست می بایست به حدی باشد که خونریزی های ظریف داخل پوستی یا به اصلاح (pin point bleeding) ایجاد گردد . در میکرونیدلینگ اپیدرم در  پوست سوراخ می شود اما به صورت کلی تخریب نمی شود، با در نظر گرفتن این مورد اپی تلیال در مدت زمان بسیار کوتاهی بازسازی شده و در نتیجه دوران نقاهت پس از درمان بسیار کوتاه خواهد بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم