مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

همه چیز درباره روش های کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش

همه چیز درباره روش های کاشت ریش و سبیل

همه چیز درباره روش های کاشت ریش و سبیل

شکل گیری موهای صورت در دوران بلوغ پسران شروع شده و پس از سه سال، به فرم نهایی خود می رسد. اختلالات هورمونی در مردان می تواند روند رشد ریش و سبیل آن ها را با مشکل مواجه نماید. افرادی که دچار طاسی یا کم پشتی موی صورت و ریش و سبیل هستند، می توانند از روش کاشت ریش و سبیل و موی صورت برای حل این مشکل خود استفاده کنند.

در این روش موهای بدن و سر خود فرد به نواحی کم پشت یا بدون موی صورت بخصوص بالای لب و چانه پیوند زده می شود، و علاوه بر حل مشکل کم مویی صورت آقایان، می تواند اسکار، آکنه و جوش های صورت آنان را نیز بپوشاند.

موهای اهدایی برای کاشت موی صورت از پشت سر و نواحی پشت گوش و اطراف سر برداشته می شوند. این موها شباهت بیشتری از لحاظ رنگ و جنس به موهای صورت دارند. ماندگاری روش کاشت ریش و سبیل بسیار بالا است و فرد می تواند برای همیشه از زیبایی موهای کاشته شده بر روی صورت خود بهره ببرد.

از آنجایی که در این عمل از بی حسی موضعی استفاده می شود، در نتیجه این عمل زیبایی یک ساعته بدون هیچ دردی برای بیمار انجام می شود. به علاوه با استفاده از روش های نوین کاشت مو ، جای زخم و اسکار بر روی پوست صورت دیده نمی شود.

کاشت ریش

ریزش موی صورت

برخی از آقایان به دلیل اختلالات هورمونی زمان بلوغ، از ابتدا از موهای صورت کم پشتی برخوردار بوده اند. اما برخی دیگر از افراد به تدریج دچار ریزش مو در نواحی ریش و سبیل شده اند. ریزش موی ریش و سبیل می تواند به دلایل زیر رخ دهد

 • انجام عمل های جراحی بر روی صورت یا وارد آمدن ضربه یا سوختگی
 • ضعیف بودن پیاز مو در صورت به صورت طبیعی
 • انجام عمل های ترمیمی و زیبایی دهان و دندان مانند شکاف لب
 • ابتلا به بیماری هایی که باعث ریزش مو می شوند
 • استرس
 • ملتهب شدن فولیکول های مو

عمل کاشت ریش و سبیل طبیعی چگونه انجام می شود؟

همانطور که می دانید مبنای اکثر روش های کاشت موی طبیعی ، گرفتن گرفت های مو از ناحیه اهدا کننده و پیوند مو به ناحیه کم پشت و بدون مو است. در روش کاشت موی طبیعی ریش و سبیل نیز، از موهای نواحی پشت سر و اطراف سر برای پیوند به صورت استفاده می کنند. این موها دارای ساختار و رنگی مشابه موهای صورت می باشند.

قبل از هر چیز، بیمار نیاز به مشاوره کاشت مو برای انجام عمل کاشت موی ریش و سبیل دارد. پزشک متخصص پوست و مو تمام اطلاعات لازم را درباره روش عمل و مراقبت های بعد از عمل و نتایج مورد انتظار از عمل کاشت موی صورت به بیمار می دهند و در صورت تمایل بیمار به انجام این روش، بهترین روش کاشت مو را برای پیوند موی صورت وی انتخاب می کند.

از آنجایی که در عمل پیوند موی صورت، ایجاد ظاهر طبیعی مهمتر از هر چیزی است، پیوند موها در این روش به صورت تکی و دوتایی انجام می شود. در نتیجه بیمار می تواند ظاهری طبیعی را پس از عمل خود مشاهده نماید. از مزایای کاشت مو تار به تار این است که امکان زاویه دهی بیشتر به موها مطابق با فرم صورت فراهم می شود. در نتیجه جراح متخصص با پیوند مو به روش میکروسکوپی احتمال ایجاد ظاهری مصنوعی و عروسکی و همچنین ایجاد اسکار بر روی پوست صورت را کاهش می دهد.

روش های کاشت موی ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل و موی صورت به چه روش هایی انجام می شود؟

کاشت موی صورت عمدتاً به سه روش FIT ، FUT و SUT ا نجام می شود.

روش کاشت موی صورت FUT

یکی از اولین و پرکاربردترین روش ها در کاشت موی صورت، روش FUT می باشد. در این روش همانند کاشت مو به روش FUT ، نواری با طول ۷٫۵ الی ۱۰ سانتی متر از پشت سر یا نواحی اطراف سر و پشت گوش بیمار برداشته می شود و پس از تقسیم به گرافت هایی با ۴  تار مو، مینی گرفت ها را در مناطق هدف پیوند می زنند. زمان انجام این عمل حدود ۴ تا ۸ ساعت است و از معایب آن می توان به ایجاد تورم و درد در نواحی تحت کاشت مو، ایجاد جای زخم در پشت سر، تراکم کمتر مو نسبت به سایر روش ها و رشد غیر طبیعی و نامنظم مو اشاره کرد.

روش کاشت موی صورت FUE

یکی از روش های معروف کاشت موی صورت روش FUE می باشد. در این روش نیز، موهای اهدایی از سر گرفته می شوند. مزیت روش FUE نسبت به روش FIT ، عدم ایجاد جای زخم و اسکار در محل برداشت مو است. امروزه عمدتا ً از روش FUE برای کاشت موی صورت استفاده می شود.

روش کاشت موی صورت SUT

معرفی روش کاشت موی SUT امید دوباره ای را به بیماران و متقاضیان کاشت مو و همچنین جراحان بخشید. این روش با ایجاد تراکم بالا و خط رویش طبیعی ضمن اینکه هیچ جای زخم و اسکاری را در صورت فرد ایجاد نمی کند، بهترین روش کاشت موی طبیعی سر و صورت می باشد.

بهترین کاندیدای عمل کاشت ریش و سبیل

عمل کاشت ریش و سبیل و موی صورت اغلب برای افرادی استفاده می شود که موهای صورت کم پشتی دارند یا به صورت ارثی از کم پشتی و طاسی موی صورت رنج می برند. همچنین افرادی که در اثر ضربه و سوختگی یا بخیه، رشد مو در بخشی از صورت آنها متوقف شده است می توانند از عمل کاشت موی صورت استفاده نمایند.

علاوه بر این افراد بسیاری که دارای ریش های نامرتبی بر روی صورت خود هستند و تمایل به تغییر فرم موهای صورت خود دارند نیز متقاضی انجام عمل زیبایی کاشت ریش و سبیل هستند.

بهترین سن برای کاشت موی صورت، سنین ۲۰ الی ۲۲ سال در مردان است. در این سن، سطح هورمون های مردانه در آنها تثبیت شده است و نتایج بهتری را می توان از عمل کاشت ریش و سبیل گرفت.

هزینه کاشت موی ریش و سبیل

هزینه کاشت موی صورت متأثر از روش کاشت موی انتخابی است. از آنجایی که عمدتاً روش FUE برای کاشت موی صورت انتخاب می شود، بنابراین قیمت کاشت موی ریش و سبیل بستگی به وسعت ناحیه هدف برای کاشت مو و بانک موی فرد متقاضی و مهارت پزشک جراح دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

  درباره ما

  عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

  callmegif
  فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم