مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

مزایا و معایب کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT

مزایا و معایب کاشت مو به روش BHT

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

مزایا و معایب روش کاشت مو BHT

از دیگر روشهای کاشت و پیوند مو که نیاز دقت و ظرافت بالا برای انجام و پیاده سازی آن می باشد، کاشت مو به روش bht (بی اچ تی) است. bht را از سه کلمه انگلیسی Body Hair Transplant گرفته شده است بهترین ترجمه که برای این عبارت می توان در نظر گرفت پیوند مو (کاشت مو) از موهای بدن، البته در عمل نمی توان از هر جای بدن که مو رشد می کند برای پیوند موی سر استفاده کرد بیشتر موهای نواحی مثل قفسه سینه، کتف، ران و… مورد استفاده قرار می گیرد. از کاشت مو به شیوه BHT بیشتر در مواقعی استفاده می شود شخص از بانک موی قوی برخودار نباشد استفاده می شود.

میتوان گفت در استفاده از تمامی روش های کاشت مو وجود شرایط و بانک موی مناسب در فرد از شرط های مهم در عملکرد صحیح و بازدهی مناسب آن روش می باشد و این به این معنی است که فردی که تمایل به کاشت مو در اندانم مد نظر خود دارد لازم است تا بانک موی با شرایط خوب و مناسبی داشته باشد.

روش کاشت موی BHT

در چه صورت از روش کاشت موی بی اچ تی استفاده می شود؟

در صورتی که بتوان از موهای بخش پشتی سر موها را برداشت نمود میتوان این پیاز مو ها را به نواحی جلویی منتقل نمود و در نواحی که دچار ریزش مو شده اند  عمل کاشت مو را انجام داد.

البته در برخی موارد بانک موی فرد دچار ضعف بوده و قوام کافی را جهت انتقال ندارد لذا انجام برداشت مو از قسمت پشتی سر وی امکان پذیر نخواهد بود و یا اینکه پس از انجام کاشت اولیه مو نتیجه دلخواه و مناسب کسب نمی شود.

لذا در این قبیل موارد برای کاشت مو و دسترسی به تعداد تار موی مورد نیاز از موهای سایر نقاط بدن نظیر سینه، کتف، ران، کمر و دیگر اندام های قابل برداشت مو استفاده خواهد شد.

تفاوت کاشت مو به روش BHT و روش FUE

روش BHT موارد کاربرد زیادی دارد. از این روش علاوه بر کاشت موی سر، در مواردی که موی صورت و ریش آقایان در اثر بیماری یا سوختگی دچار ریزش شده باشد نیز استفاده می شود. برای این امر باید از بانک موی بدن فرد استفاده شود که پزشکان و متخصصان تشخیص داده اند که موهای سینه، گزینه مناسبی برای پیوند به سر نمی باشد. زیرا تعداد گرفت های قابل برداشت از موهای ناحیه سینه بسیار کم است.

تفاوت این روش با روش FUE در محل برداشت مو است. در روش FUE ، اغلب ناحیه پشت سر به عنوان ناحیه اهدا کننده شناخته می شود. در حالیکه در روش BHT از موهای بدن برای پیوند به سر و صورت استفاده می شود. همچنین از آنجایی که اغلب، موهای رشد کرده در ناحیه بدن در حالت استراحت می باشد، امکان ریزش مو پس از کاشت مو در روش بی اچ تی بیشتر بوده و همین امر، کار را سخت تر می کند.

به همین منظور در مواردی که هدف، کاشت موی سر باشد، می توان از موهای ریش برای کاشت در سر استفاده نمود تا علاوه بر سازگاری بیشتر با موهای سر، رشد سریع تری نیز داشته باشد.

کاشت موی صورت مردان

مزایای کاشت مو به روش BHT

هرچند کیفیت کاشت مو به روش BHT به اندازه برخی روش های دیگر کاشت مو نظیر SUT  و FUT نیست. اما این روش نیز دارای مزایایی است که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • امکانپذیری کاشت موی طبیعی در صورت عدم وجود بانک موی قوی در سر
  • عدم ارتباط ریزش موهای بدن با عوامل ژنتیکی و در نتیجه جلوگیری از ریزش موی ارثی
  • امکان پذیری کاشت مو در موارد طاسی کامل که عملاً امکان استفاده از بانک موی پشت سر وجود ندارد.
  • التهاب کمتر در ناحیه اهدا کننده مو

دوران نقاهت عمل کاشت موی طبیعی به روش BHT

بیماران پس از انجام این روش کاشت موی طبیعی، باید دوران نقاهت ۳ ماهه ای را طی کنند تا به بهبودی کامل دست یابند. همچنین جای زخم و اسکار به جا مانده پس از برداشت مو در این روش، پس از حدود ۱ ماه از بین می رود. در نظر داشته باشید رعایت نکات و مراقبت های بعد از کاشت مو که توسط جراح و متخصص مو به شما ارائه میشود می تواند روند بهبودی را سرعت بخشد و دوران نقاهت پس از پیوند به حداقل برسد.

قیمت و هزینه روش کاشت موی BHT

در این روش نیز مانند سایر روش های کاشت موی طبیعی، هزینه کاشت مو بستگی به وسعت ناحیه هدف برای پیوند مو و تعداد گرفت های برداشت شده از موهای بدن و تخصص پزشک دارد. هرچه طاسی سر یا ریزش موی سر بیشتر باشد، به تعداد گرفت هایی بیشتری برای پیوند مو به سر نیاز است و در نتیجه هزینه روش کاشت موی BHT بالاتر می رود.

منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

درباره ما

عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم