مشاوره ربات تلگرام(24 ساعته)

پروتز لب

پروتز لب

پروتز لب

نباید فراموش شود که عمل پروتز لب امروزه یکی از مهمترین و جز بهترین عمل های زیبایی میباشد ، که در این مقاله به تشریح ، عوارض و فواید آن میپردازیم.

لب کامل یکی از نشانه‌های جوانی و نشاط است. برای شناخت این واقعیت کافی است لب یک فرد بیست ساله را با لب یک فرد هفتاد ساله مقایسه کنید. با افزایش سن در کل بدن تغییراتی اتفاق می‌افتد که باعث کاهش عروق خونی و کلاژن که حجم‌ساز است می‌شود. برجسته‌سازی لب یک عمل زیبایی بوده که باعث می‌شود لب فرد برجسته‌تر، کامل‌تر، مشخص‌تر و غالباً جوان‌تر به نظر برسد. امروزه انجام این عمل ساده‌تر از هر زمان دیگری شده است.

پروتز لب

پروتز لب

فواید پروتز لب

اگر شما به دنبال لب‌های حجیم تر هستید، جراحی پروتز لب می‌تواند برای شما یک انتخاب مناسب باشد. در این حالت از تزریق چربی در لب برای بهبود ظاهر و حجیم کردن لب ها استفاده می‌شود و در کنار آن ممکن است این روش درمانی برجسته سازی لب چندین مشکل مربوط به زیبایی لب‌ها همچون موارد زیر را نیز اصلاح کند:

 • لب‌های نازک
 • لب‌های پهن
 • ترک خوردگی در اطراف لب‌ها
 • عدم تقارن لب‌ها
 • خطوط ایجاد شده به خاطر سیگار کشیدن
پروتز لب

پروتز لب

روش های پروتز لب

تکنیک‌های پروتز لب با تزریق ژل می‌تواند به سرعت در مطب پزشک بدون نیاز به بستری شدن انجام شود. در این رابطه تزریق چربی یک استثنا محسوب می‌شود، زیرا این روش درمانی برجسته سازی لب نیازمند برداشتن بخش‌های کوچک چربی از سایر نقاط بدن (لیپوساکشن) قبل از استفاده آن برای تزریق جهت بزرگ نمایی لب‌ها می‌باشد، که مدت زمان تزریق چربی به لب اندکی بیشتر از تزریق ژل می باشد.

بزرگ کردن لبها نیازمند چند عدد تزریق برای توزیع ماده پر کننده در محل و افزایش حجم و بزرگ کردن لب است. هنگامی که از بعضی پر کننده‌های خاص استفاده می‌شود، نتایج اولیه ناشی از تزریق در فرایند برجسته سازی لب ممکن است کمی بیش از حد مورد انتظار باشد. این شرایط با گذشت چند ساعت یا در نهایت چند روز برطرف خواهد شد. در صورتی که پروتزلب با تزریق چربی انجام شده باشد، این دوره ممکن است تا چند هفته ادامه داشته باشد.

پروتز لب

پروتز لب

روش تزریق چربی

یکی از روش های بزرگ کردن لب بدون جراحی، تزریق چربی است.
انتقال چربی زمانی انجام می‌شود که بیمار تمایل به استفاده از بافت بدن خود برای پروتز به جای استفاده از ژل‌های مصنوعی داشته باشد.
برای انجام این کار، پزشک چربی را از یکی از نواحی شکم، باسن و ران (با استفاده از روش لیپوساکشن) برداشته و برای تزریق آماده می کند.
در ادامه چربی آماده شده در لب‌ها تزریق می‌شود و می‌تواند یک ظاهر مناسب برای لب‌های فرد ایجاد نماید. همواره مقداری از چربی تزریق شده در نتیجه حرکت‌های عادی لب تجزیه شده و توسط بدن جذب می‌شود.
با این وجود، درصد زیادی از این چربی (بیش از نصف آن) به صورت دائم در محل تزریق باقی خواهد ماند.
به خاطر این شرایط، هنگام استفاده از این روش مقدار چربی تزریق شده بیش از حد نیاز است و به این ترتیب بیمار در طول سه تا چهار هفته می‌تواند نتایج تقریباً نهایی ناشی از تزریق چربی به صورت بر ظاهر لب خود را مشاهده کند.

پروتز لب

پروتز لب

بهبودی بعد از پروتز لب :

برای بهبود سریع‌تر بیمار پس از برجسته سازی لب لازم است به نکات زیر توجه شود:

برای ۴۸ ساعت اول از بسته‌های یخ بر روی لب‌های خود استفاده کنید.
در طول ۴۸ ساعت اول مقدار صحبت کردن و جویدن خود را تا حد ممکن کاهش دهید.
برای هفته اول کمتر بخندید.
در حالت نیمه نشسته برای هفته اول بخوابید و بر روی شکم خود نخوابید.
به منظور جلوگیری از کبودی یا خون ریزی بی مورد، خم نشوید، حرکت‌های کششی انجام ندهید، ورزش نکنید یا سایر فعالیت‌هایی که ممکن است به لب‌های شما فشار وارد کند را انجام ندهید.
از انجام فعالیت‌های شدید در ۱ تا سه روز اول خودداری کنید.
لب‌های خود را برای جلوگیری از عفونت تمیز نگه دارید (به این منظور می‌توان از آنتی بیوتیک ها نیز استفاده کرد).

فواید و مزایای عمل پروتز لب با تزریق ژل و چربی به شرح زیر است:

پروتز لب

پروتز لب

کنترل حجم لب :

با تقبل هزینه تزریق چربی به لب مقدار ماده تزریق شده در این حالت قابل کنترل است و به این ترتیب پزشک می‌تواند مقدار کافی از این ماده را برای ایجاد ظاهر دلخواه شما به ناحیه لب تزریق کند.

دوره درمان تدریجی: تزریق ژل و چربی به لب می‌تواند به صورت تدریجی و در جلسات مختلف تا زمانی انجام شود که ظاهر مطلوب مورد نظر بیمار ایجاد شود.

از بین رفتن ساده چین و چروک‌ها:

هر گونه چین و چروک دور لب ایجاد شده به خاطر حرکت لب‌ها با گذشت زمان و بالا رفتن سن با تزریق ژل و چربی به لب به راحتی چروک دور لب برطرف می‌شود.

پروتز لب

پروتز لب

کبودی کمتر در عمل پروتز :

در این حالت مقدار کبودی و ورم ایجاد شده و خطرات پروتز کمتر از حالتی است که از سایر روش‌ها استفاده شود.

جراحان زیبایی نتایج باشکوهی برای تعداد بی‌شماری از زنان که به دنبال بهبود ظاهر لب خود هستند به ارمغان آورده‌اند. خانم‌هایی که آرزو دارند لب‌هایی کامل‌تر داشته باشند به عمل پروتز لب توجه ویژه‌ای دارند. در این عمل برای افزایش حجم و تغییر شکل لب از ایمپلنت‌های سیلیکونی داخل لب‌ها استفاده می‌شود. ایمپلنت‌ها نتایجی دائمی داشته و می‌تواند هم برای لب بالایی و هم برای لب پایینی مورد استفاده قرار گیرد. این ایمپلنت‌ها در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف موجود بوده و می‌توانند با سلیقه هر شخصی مطابقت یابند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این عمل زیبایی و همچنین دریافت نوبت می‌توانید با مجموعه نگین ایران نوین در تماس باشید.

پروتز لب یا تزریق چربی

امروزه حجیم و خوش فرم کردن لب ها با روش های تزریقی بسیار رایج شده است اما علاوه بر روش های تزریقی روش های دیگری هم برای حجیم سازی و حالت دادن به لب ها استفاده می شود که پروتز لب یکی از آن ها ست. هر کدام از روش های یاد شده ویژگی های خاصی دارند که بهتر است افراد قبل از تصمیم گیری در مورد حجیم سازی لب های خود به اندازه کافی با این روش ها آشنایی داشته باشند و بهترین گزینه را انتخاب کنند.

پروتز لب

پروتز لب

آشنایی با روش پروتز لب

پروتز گذاری روشی است که لب ها را به صورت دائمی حجیم نگه می دارد. انجام این روش از طریق جراحی است و حین جراحی پروتز های مخصوص لب که معمولا جنس ان از سیلیکون و یا از نخ های گورتکس است  را با ایجاد کانالی درون بافت لب قرار می دهند و به این ترتیب لب را حجیم تر می کنند.

آشنایی با روش تزریق چربی به لب ها

همان گونه که از نام این روش معلوم است، از چربی برای حجیم سازی لب ها استفاده می شود. چربی های مورد استفاده می معمولا از بدن خود فرد گرفته می شوند تا  با بدن وی سازگاری داشته باشد، چربی ها را پس از برداشت از بدن فرد تصفیه نموده و سپس به لب تزریق می کنند.

پروتز لب

پروتز لب

مقایسه روش پروتز لب و تزریق چربی از جنبه های مختلف

 • میزان ماندگاری: در مورد روش پروتز گفته می شود که دائمی است البته به شرط اینکه مورد اورژانسی برای خارج کردن آن از لب پیش نیاید. اما در روش تزریق چربی، مقداری از چربی ها پس از تزریق جذب بدن می شوند و ولی باقیمانده ان دوام نسبتا خوبی خواهد داشت.
 • عوارض: پروتز گذاری از طریق جراحی صورت می گیرد و به همین دلیل عوارض بیشتری نسبت به تزریق چربی دارد. احساس جسم خارجی پس از پروتز گذاری یکی از موارد اذیت کننده ی فرد محسوب می شود که درباره تزریق چربی چنین احساسی به وجود نمی آید. امکان بروز عفونت در هر دو روش وجود دارد، اما احتمال واکنش بدن نسبت به پروتز بیشتر است. همچنین دوران نقاهت روش جراحی از روش تزریق طولانی تر است.
 • کاربرد: روش تزریق چربی برای افزایش حجم های کمتر و غیر دائمی مناسب تر است و به دلیل غیر دائمی بودن افراد زیادی تمایل دارند این روش را امتحان کنند. در عوض روش پروتز گذاری می تواند در مواردی نظیر وجود اسکارهای عمیق روی لب که تزریق چربی اصلا توصیه نمی شود، کارایی خوبی داشته باشد.

پروتز دائمی لب روشی ماندگار برای حجیم سازی لب

کسانی که تمایل به داشتن چهره ای جذاب با لب ها حجیم هستند می توانند با عمل پروتز به این هدف خود دست یابند. اصطلاح پروتز لب هم برای روش های تزریقی نظیر تزریق ژل و چربی به لب ها و هم برای پروتز های دائمی لب به کار می رود. تزریق ژل های موقتی و چربی دوام طولانی ندارند و پس از مدتی آثار آن ها محو می شود و نیاز به تکرار تزریق ها در فواصل زمانی خاصی است که این تکرارها ممکن است خسته کننده و هزینه بر به نظر برسند؛ به همین دلیل کسانی که به دنبال روش های ماندگار تری هستند به سراغ پروتز دائمی لب می روند تا جذابیت آن ها همیشگی باشد.

پروتز دائمی لب

پروتز دائمی لب چگونه است؟

پروتز های دائمی معمولا از جنس سیلیکون و یا گورتکس هستند و شکل استوانه ای درازی دارند که از طریق یک برش کوچک در گوشه ی لب و ایجاد تونلی درون لب برای محل قرار گیری آن، درون لب کار گذاشته می شوند و موجب افزایش حجم لب می گردند.

پروتز لب در چه صورتی دائمی است؟

چنانچه پروتز جایگذاری شده در لب برای لب ها عارضه ای ایجاد نکند و فرد از شکل جدید لب هایش راضی باشد
می تواند روشی برای افزایش حجم دائمی لب محسوب شود. اما در صورتی که عارضه ی خاصی نظیر عفونت برای لب ایجاد کند یا فرد از شکل لب ها راضی نباشد بایستی آن را از لب خارج کرد هر چند که خارج کردن آن نیز مقداری آثار تخریبی برای لب دارد.

روند بهبودی پس از پروتز نمودن لب

چنانچه پروتز لب با موفقیت انجام شود مقداری عوارض قابل تحمل دارد که پس از دوره ی نقاهت بر طرف می شوند.
احساس درد و تورم در لب و حساس شدن لب نسبت به لمس شدن از عوارض عادی و موقتی این جراحی به شمار می روند که بایستی طی یک الی سه هفته پس از جراحی برطرف شوند.

عوارض پروتز

علاوه بر مواردی نظیر درد و تورم که گفته شد جزء عوارض معمول این جراحی هستند،
عوارض دیگری نظیر بروز عفونت و حساسیت بدن به پروتز بسیار جدی هستند که در این صورت بایستی سریعا پروتز را از لب خارج نمود.
امکان بدشکلی لب به دلیل جایگذاری نامناسب پروتز دائمی لب و یا عدم تناسب شکل و اندازه پروتز با لب نیز از دیگر عوارض این جراحی به شمار می روند.

نکته آخر

به دلیل عوارض زیادی که پزشکان پس از گذاشتن پروتز مشاهده کرده اند، استقبال از این روش توسط پزشکان کمتر شده است و فقط در موارد خاصی آن را توصیه می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان

  درباره ما

  عمل زیبایی زیر نظر با تجربه ترین پزشکان کشور و بهره مندی از قویترین تیم جراحی زیبایی کشور. با عزمی راسخ و حضور پزشکان مجرب کاشت مو که دارای مدرک فلوشیپ پیوند مو از کانادا می باشند

  callmegif
  فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم