آنچه لازم است درباره مراکز غیر مجاز کاشت مو بدانم

آنچه لازم است درباره مراکز غیر مجاز کاشت مو بدانم

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین

آنچه لازم است درباره مراکز غیر مجاز کاشت مو بدانیم

جذابیت تمایلی ایده آل برای همه انسانهاست و بازار تقاضا برای چنین درخواستی مسلماً فزاینده و غیر قابل انکار است، در این بین هستند سودجویانی که با ادعاهای عجیب و بسیار وسوسه انگیز به دنبال مشتریانی می گردند که متاسفانه بدون تحقیق و دانش کافی و بر اساس قول بی اساس چنین مراکزی به آنها اعتماد کرده و مراجعه می کنند، این افراد کسانی هستند که بدون علم کافی و یا مدرک معتبر صرفاً بر اساس یک دستیاری و یا آموزش محدودی که در برخی مکانها و مطبها دیده اند اقدام به تاسیس کلینیک های زیبایی نموده و به وسیله تبلیغات گسترده کارشان را گسترش می دهند که اکثریت مراکز غیر مجاز کاشت مو را تشکیل می دهند. اما مراجعه کننده باید با آگاهی کامل نسبت به اعتبار مراکز زیبایی به آنها مراجعه کند زیرا حساسیت عمل ها در چنین مسائلی بسیار بالاست و عدم موفقیت یا تخریب در آنها نه تنها صدمات جبران ناپذیر مالی بلکه خسارت های روحی شدیدی به فرد وارد می کند. بنابراین در صورت مراجعه به مراکز زیبایی از اینکه آن مرکز مجوز لازم را داراست مطمئن شوید.

عوارض کاشت مو در مراکز غیر مجاز

مراجعه به غیرمتخصص ها برای کاشت مو می تواند با عدم رعایت بهداشت و موارد ایمنی نه تنها کمکی برای رفع مشکل بیمار نمی کند بلکه می تواند باعث شود موی سایر قسمتهای سر نیز از بین برود و مشکل تبدیل به یک معذل واقعی شود، همچنین می تواند جوشگاههایی را بر روی سر بیمار ایجاد کند که برای درمان آنها نیاز به صرف زمان و هزینه گزاف خواهد بود ایجاد عفونت در چنین عملهایی اگرچه با احتمال کم رخ می دهد ولیکن در صورت عدم رعایت بهداشت این احتمال قوت یافته و می تواند فرد بیمار را دچار آن بنماید، به گفته برخی پزشکان نکروز پوستی یا مردن قسمتی از بافت پوست که موجب می شود در آن قسمت امکان رویش مو از دست برود نیز از جمله این مشکلات خواهد بود و گزارش های متعددی از مراکز غیر مجاز کاشت مو در این رابطه دریافت شده است.

چرا باید به یک متخصص مراجعه کنم؟

برای انجام چنین عملی صرفاً به دانش مهارتی نیاز نیست بلکه لازمه آن داشتن تخصص و شناخت کامل بیماریهای پوست و مو می باشد، یک پزشک قبل از اقدام به عمل کاشت مو، بیمار را از لحاظ مبتلا بودن به برخی بیماریها، مصرف داروهایی که می تواند در حین عمل ایجاد اختلال نماید، شرایط جسمی بیمار، لزوم و یا عدم لزوم آن با توجه به شرایط و بسیاری موارد دیگر بررسی می نماید ، این یک کار تخصصی بوده و در شرایط غیر بهداشتی و غیر تخصصی انجام پذیر نیست. یک فرد غیر متخصص تنها با تکیه بر دانش محدود فنی اقدام به این عمل نموده و در بررسی مسائل علمی و بیماریها فردی ناتوان است و می تواند بیمار را به دردسرهای غیر قابل جبران از جمله بیماریهای پوستی و حتی بیماریهای عفونی و واگیردار بکشاند. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8