علل ترس از عمل کاشت مو

علل ترس از عمل کاشت مو

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین

علل ترس از عمل کاشت مو

تحقیقات نشان می دهند که تعدادی از افرادی که دچار ریزش مو شده اند و با توجه به اینکه در ردیف بهترین کاندید ها برای عمل کاشت مو قرار دارند، باز هم از انجام خودداری می کنند و این موضوع هیچ علتی ندارد جز ترس! بله درست است. ترس در انسان ها سبب می شود تا برای کاشت و پیوند مو اقدام نکنند و در نتیجه همیشه در معرض آسیب های روانی این معضل قرار بگیرند. حتما این سوال برای شما هم پیش آمده است که علل ترس از عمل کاشت مو که می تواند سبب زیباتر شدن و جوان تر به نظر رسیدنشان باشد، چیست؟

چرا افراد از عمل کاشت مو هراس دارند؟ علل ترس از عمل کاشت مو چیست؟

  • یکی از شایع ترین ترس هایی که نه تنها در مورد عمل کاشت مو بلکه در تمام زمینه های درمانی سراغ افراد می آید، ترس از درد است. در واقع درد حاصل از مراحلی که طی برداشت گرافت و کاشت آن بر روی سر و یا نواحی صورت انجام می شود، به دلیل پایین بودن آستانه درد در آن ها، یکی از مهم ترین دلایل کناره گیری افراد از انجام عمل کاشت مو است که ابداع روش های جدید کاشت مو بدون درد خبر خوبی برای این افراد می باشد.
  • ترس از ایجاد جراحت و زخم روی سر و پوست آن و برجای ماندن اثراتش. در برخی از روش های کاشت مو به دلیل اینکه جای زخم و اسکار بر جای می ماند، مانع از این خواهد شد که فرد حاضر به انجام آن شود. البته امروزه با روی کار آمدن روش های جدید و دستگاه های اتوماتیک باید این نوید را به افرادی که دچار ریزش مو هستند بدهیم که دیگر هیچگونه اسکار یا جای زخم بر روی سر ایجاد و مشاهده نخواهد شد، لذا آن ها می توانند بدون هیچگونه ترس و با اطمینان خاطر عمل کاشت و پیوند مو را انجام دهند.

اهمیت به ایجاد ظاهر طبیعی در چهره فرد

  • ترس از بدتر شدن قیافه و عروسکی شدن چهره. برخی از افراد می ترسند که پس از کاشت مو یک چهره و ظاهر کاملا ساختگی پیدا کنند. قیافه مصنوعی پیدا کردن بعد از کاشت مو که به اصطلاح به آن عروسکی شدن چهره می گویند خوشایند و جالب نیست. با پیشرفت تکنولوژی پزشکی در حال حاضر شاهد این امر هستیم که متخصصین پوست و مو با بکارگیری بهترین و کارآمد ترین روش ها در انجام کاشت مو و پیوند موی طبیعی بسیار موفق هستند و مو های کاشته شده همان مو های طبیعی و واقعی خود فرد هستند که از ناحیه پشتی سر به جلو انتقال داده شده اند.
آنچه می تواند به افرادی که برای کاشت مو دچار ترس و اضطراب هستند کمک کند تنها بالا بردن اطلاعات خود در این زمینه می باشد. در حقیقت عدم آگاهیست که باعث وحشت و کناره گیری می شود و آن ها بهترین فرصت برای یک عمل فوق العاده را که تاثیر چشمگیری در سطح زیبایی و افزایش اعتماد به نفسشان دارد را از دست می دهند.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8