زیبایی دوباره بدن و صورت با جراحی پلاستیک جای بخیه

زیبایی دوباره بدن و صورت با جراحی پلاستیک جای بخیه

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
بروز آسیب هایی که همراه با پارگی هستند و یا برش های جراحی، باعث شده تا استفاده از بخیه برای بستن ناحیه برش خورده و یا پاره شده ضروری باشد. اگرچه بخیه زدن جزئی از فرایند درمانی زخم ها و برش ها محسوب می شود اما احتمال به جای ماندن آثار بخیه بر روی پوست نواحی مختلف بدن وجود دارد.  کسانی که از وجود جای بخیه بر روی صورت و یا بدن خود ناراضی هستند برای محو شدن این عارضه و بازگشت دوباره زیبایی بدن و صورت از روش های غیر جراحی ترمیم جای بخیه و یا جراحی پلاستیک جای بخیه بهره ببرند.

 عوامل موثر در کاهش جای بخیه

به طور معمول زخم هایی که عمیق تر هستند و به لایه های درونی پوست آسیب وارد می شود، و جای زخم به جای اینکه با بافت پوست سطحی ترمیم شود، به وسیله ی بافت های میانی ترمیم می شود و شکل و رنگ متفاوتی نسبت به پیدا می کند. علت به جا ماندن جای بخیه ها بر روی پوست نیز همین مسئله است. به کارگیری روش های بخیه زدن  متناسب با پارگی ،  استفاده ازنخ های بخیه تا حد امکان نازک و بخیه زدن ظریف و متراکم تر برای کم کردن فشار روی پوست ناحیه پارگی می تواند در کاهش اثرات جای بخیه موثر باشد.

روش های درمان جای زخم و بخیه

در مواردی که جای بخیه و زخم سطحی بوده و خیلی مشخص نباشد با کمک روش های غیر جراحی مثل سابسیژن، لیزر، استفاده از کرم های مخصوص و ... می توان تا حدودی این عارضه ها را محو نمود. اما در صورتی که ضایعه قابل توجه باشد ، روش جراحی پلاستیک جای بخیه گزینه مناسب تری است.

جراحی پلاستیک جای بخیه

برای انجام این جراحی تکنیک های مختلفی وجود دارد که پزشک متخصص با معاینه شخص بیمار می تواند روش مناسب را انتخاب کند. تکنیک های  مانند زد پلاستی، پیوند پانچ ، پیوند پوست و گسترش بافت در  جراحی زیبایی جای زخم و بخیه مرسوم هستند. گاهی اوقات پزشک برای بهتر شدن نتیجه کار، روش های غیر جراحی را به عنوان روش های کمک کننده در روند درمان استفاده می کند.
 داشتن انتظارات معقول از جراحی
در حال حاضر و با توجه به تکنیک هایی که تا به امروز برای انجام جراحی پلاستیک جای بخیه انجام می شود،  معمولا جای بخیه ها کاملا محو نمی شوند بلکه تا حد امکان بهبود یافته و با پوست نواحی مجاور همخوانی بهتری پیدا می کند. به همین دلیل هنگام انجام این جراحی بیمار نباید انتظار محو شدن صد درصدی این عارضه پوستی را داشته باشد. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8