عوارض ipl در زنان باردار و شیرده

عوارض ipl در زنان باردار و شیرده

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
روش ipl به عنوان یک روش ایمن، کم خطر و کم عارضه در زمینه ی درمان موهای زائد مطرح است و به دلیل داشتن این ویژگی ها، برخی افرادی که به دیگر دستگاه های لیزر حذف موهای زائد حساسیت نشان داده اند می توانند درمان موهای زائد خود را با این روش انجام دهند. در این مطلب به بررسی امکان استفاده و عوارض ipl در زنان باردار و شیرده که در وضعیت خاصی به سر می برند، می پردازیم.

عوارض ipl برای عموم افراد

سال های بسیاری است که تکنولوژی لیزر و همچنین تکنولوژی ipl برای درمان موهای زائد استفاده می شود. در طی این سال ها شایعاتی مبنی بر سرطان زا بودن این تکنولوژی ها به وجود آمد که البته این مسئله با بررسی افرادی که از این تکنولوژی ها برای حذف موهای زائد خود استفاده کرده بودند، توسط محققان رد شد. در ipl از نور تشدید پالسی استفاده می شود و چیزی که مورد هدف این دستگاه قرار می گیرد فولیکول های مو می باشد، گرچه گاهی اوقات باعث بروز عوارض مختصری نظیر قرمزی، التهاب و یا ایجاد لک بر روی پوست عموم افراد می شود، اما تا به حال عارضه و خطر خاصی که سلامتی انسان را تهدید کند در استفاده از این روش دیده نشده است.

وضعیت بدنی زنان باردار و شیرده

زنانی که در دوران بارداری و شیردهی به سر می برند، به دلیل تغییرات هورمونی که مرتبا در بدن آنها اتفاق می افتد ، گاهی اوقات با افزایش رشد موهای زاد و گاهی اوقات نیز با کاهش رشد موهای زائد مواجه می شوند. از طرفی وضعیت فیزیکی آنها نیز در این دوره دچار تغییراتی می شود. به طور کلی به دلیل بروز تغییراتی هورمونی در زنان باردار و شیرده و دیگر مواردی که در این دوره برای زنان اتفاق می افتد، بدن و پوست آن ها حساس بوده و بهتر است برای جلوگیری از بروز ناراحتی، تحریک نشود. زنانی که در دوره بارداری یا شیردهی هستند از مصرف بسیاری از دارو ها منع می شوند، چرا که این داروها برای سلامتی مادر و جنین یا نوزاد می تواند مضر باشد.

عوارض ipl در زنان باردار و شیرده

اگرچه گفته شده که روش ipl و یا روش های لیزری درمان موهای زائد باعث تغییرات سلولی نمی شوند و سرطان زا نیستند اما هنوز مطالعات کافی درمورد انجام این روش ها در بر روی زنان باردار و شیرده انجام نشده است و عوارض ipl بر روی مادر و جنین یا نوزاد هنوز مشخص نیست. به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند که در این دوران از انجام درمان موهای زائد با روش ipl خودداری شود. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8