انواع روش های جراحی پلاستیک کل بدن

انواع روش های جراحی پلاستیک کل بدن

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین

هدف از انجام جراحی پلاستیک کل بدن

روش های جراحی پلاستیک کل بدن متنوع هستند. برخی روش ها فقط در نواحی خاصی از بدن کارایی دارند و برخی دیگر عمومی تر بوده و می توان برای قسمت های مختلف بدن از آن ها استفاده نمود. هدف از انجام این روش ها تغییر شکل ظاهری بدن و کمک به متناسب تر شدن آن است. البته هرچند انجام جراحی های پلاستیک در نقاط مختلف بدن می تواند موجب بهتر شدن ظاهر آن قسمت از بدن شود ولی نکته ای که اهمیت دارد این است که برای جلوگیری از برگشت برخی ضایعات مانند چربی های انباشته شده و شل شدن عضلات بدن و ... بهتر است مواردی نظیر رژیم غذایی مناسب و انجام فعالیت های بدنی را نیز در زندگی روزمره خود بگنجانیم.

موارد نیاز به جراحی پلاستیک

همانگونه که گفته شد این جراحی ها برای متناسب کردن  اندام به انجام می شوند، بنابراین زمانی که شکل ظاهری بدن ناهنجاری هایی داشته باشد و راه هایی غیر از جراحی  همانند ورزش کردن و ... نتواند در بهبود شکل ظاهری بدن موثر باشد، می توان از این روش ها استفاده کرد. به عنوان مثال افتادگی و شل شدگی پوست بدن پس از کاهش وزن شدید یا زایمان را می توان با انجام یک سری از روش های جراحی کل بدن اصلاح نمود. افتادگی و شل شدن پوست و عضلات و اندام های بدن به دلیل افزایش سن هم یکی دیگر از مواردی است که با انجام این جراحی ها می توان آن را بهبود بخشید. رایج ترین روش های جراحی پلاستیک کل بدن با اینکه برای جراحی پلاستیک کل بدن روش های متنوعی وجود دارد، با این حال برخی از جراحی ها به دلیل تاثیرات بیشتر و یا به دلیل  تبلیغات بیشتر و حتی رواج برخی مد ها در جامعه طرفداران بیشتری پیدا می کنند.
  • روش های لاغری موضعی و پیکر تراشی که  در از بین بردن چربی های زائد موضعی بدن استفاده می شوند مانند جراحی لیپوساکشن ، جراحی لیپولیز و ... در قسمت های مختلف بدن نظیر دست ها، پاها، شکم، باشن، پهلو و ... .
  • روش هایی که برای لیفت بدن به کار می روند از قبیل لیفت بالا تنه، لیفت پایین تنه، لیفت ران، لیفت بازو و... .
  • جراحی زیبایی شکم مانند آبدومینوپلاستی یا تامی تاک برای برداشتن پوست اضافی و تقویت عضلات شکم پس از زایمان یا کاهش وزن
  • جراحی هایی برای بزرگ یا کوچک کردن سینه خانم ها و یا کوچک کردن سینه آقایان
  • جراحی های زیبایی واژن
منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8