روش های موثر برای تقویت موهای کرکی سر

روش های موثر برای تقویت موهای کرکی سر

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
یکی از آزار دهنده ترین مواردی که در رابطه با موی سر وجود دارد، رویش موهای کرکی بر روی سر می باشد زیرا باعث ایجاد ظاهری زشت بر روی سر افراد می باشد. در واقع می توان گفت یکی از شایع ترین مواردی است که افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند زیراموهای سر بعد از یک دوره طولانی استفاده از انواع و اقسام مواد شیمیایی شادابی خود را از دست می دهند و کم پشت و نازک می شود و به مرحله ای می رسد که بیشتر از هر زمان دیگری به مراقبت و تقویت نیاز دارد و نباید همانند گذشته با آن رفتار کرد تا دوباره بتواند جان تازه ای بگیرد و زیبایی خود را به دست آورد. برای درمان این مشکل نیاز است که با روش های موثر برای تقویت موهای کرکی سر آشنا شوید از همین رو در مقاله ما سعی بر داریم تا به این مسئله بپردازیم.

روش های موثر برای تقویت موهای کرکی سر

یکی از موثرترین راه هایی که برای درمان موهای کرکی سر یا به عبارتی موهای نازک سر توصیه می شود استفاده از شامپوهایی است که دارای پروتئین کافی و مورد نیاز مو می باشند. زیرا برای تقویت موها کافیست که با استفاده از شامپو و یا تغذیه مناسب آنها را تقویت کنیم تا فولیکول های مو زیبایی و درخشندگی دوباره خود را به دست آورند.

امگا 3 برای جلوگیری از ریزش مو

استفاده از امگا 3 یکی از بهترین راه ها برای پرپشت شدن موهای سر می باشد زیرا اسیدهای چرب موجود در امگا3 به تقویت ریشه مو میپردازد. از همین رو معمولا توصیه می کنند که برای رفع این نیاز مصرف ماهی سالمون، گردو و... را فراموش نکنید.

ویتامین B  و E برای جلوگیری از ریزش مو

یکی از مهم ترین ویژگی های ویتامین E علاوه بر تغذیه و جلوگیری از ریزش موی سر، توسعه مویرگ ها و عروق خونی نیز می باشد که باعث افزایش گردش خون در ریشه مو و در نهایت باعث افزایش رشد مو نیز می شود. همچنین در تحقیقات انجام شده ثابت شده که ویتامین E می تواند از بروز موخوره و چند شاخه شدن انتهای مو نیز جلوگیری کند. ویتامین B نیز همانند ویتامین E یکی از روش های جلوگیری از ریزش مو می باشد که افراد می توانند به عنوان مکمل آن را مصرف کنند. همچنین لازم است بدانید که ویتامین B علاوه بر افزایش رشد موی سر باعث تقویت مو و ناخن ها نیز می شود و پزشکان و متخصصان پوست مو زیبایی معمولا به استفاده و مصرف سبزیجات، گردو، جگر، برنج با پوسته و تخم مرغ توصیه می کنند همچنین ویتامین B از سفید شدن زودرس موها نیز جلوگیری می کند. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8