لیزر مو در طب سنتی چه جایگاهی دارد؟

لیزر مو در طب سنتی چه جایگاهی دارد؟

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
لیزر مو های زائد یکی از بهترین روش های دائمی برای از بین بردن موهای زائد بدن است و جزء محبوب ترین روش ها به حساب می آید. درباره ی فواید و حتی معایب لیزر مو حرف های مختلفی زده میشود و بسیاری از مردم با توجه به این صحبت ها برای لیزر موهای زائد تصمیم میگرند. اما سوالی که پیش می آید این است که لیزر مو در طب سنتی چه جایگاهی دارد و با توجه به علومی که از قبل وجود دارد این عمل صحیح است یا خیر؟ در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا به صورت علمی و از منظر طب سنتی به بررسی این موضوع بپردازیم و جایگاه لیزر مو در طب سنتی را مورد بررسی قرار دهیم.

لیزر موهای زائد چگونه صورت میگیرد؟

در لیزر موهای زائد پرتوهای لیزر با دستگاه هایی که وجود دارد به پوست قسمت مورد نظر تابیده میشود و با تاثیر مستقیمی که این اشعه ها بر روی فولیکول ها میگذارند روند رشد مو با اختلال روبرو میشود و به مرور از رشد موهای جدید جلوگیری به عمل می آید.اشعه های تابیده شده فقط روی موها تاثیر میگذارند و روی پوست تاثیر چندانی را نخواهد داشت.  

جایگاه لیزرموهای زائد از نظر علمی

قبل از پرداختن به جایگاه لیزر مو در طب سنتی بهتر است آن را از نظر علمی بررسی کنیم. از لحاظ علمی لیزر موهای زائد هیچ مشکلی را به وجود نمی آورد و هیچ تحقیقی تاکنون خلاف این ادعا را به اثبات نرسانده است. محققان بر این باورند که اشعه های تابیده شده به سطح پوست در عمق زیادی نفوذ نمی کنند به همین دلیل هیچ مشکلی را برای فرد به وجود نخواهند آورد. همچنین این اشعه ها نمی توانند جهشی را در سلول ها ایجاد کنند و از هر نظر کاملا امن می باشند. تنها مشکلی که ممکن است لیزر موهای زائد برای بیمار به وجود آورد ممکن است مشکلات پوستی مانند سوختگی، آکنه و لک باشد که بعد از مدت کمی به راحتی از بین می رود.  

جایگاه لیزر مو در طب سنتی

اما طب سنتی نظر دیگری در مورد لیزر موهای زائد دارد و از منظری دیگر به این ماجرا نگاه میکند. در طب سنتی موها عواملی هستند که باعث میشوند سموم بدن خارج شوند. در واقع در طب سنتی این باور وجود دارد که مو از جنس دخان یا دود است و سلول ها برای دفع زائده های خود آن را از خود خارج میکنند. به همین دلیل نه تنها لیزر مو در طب سنتی بلکه همه ی روش های دائمی از بین بردن مو کاملا رد میشود و بیان میشود که تمام این روش ها میتوانند مشکلات جبران پذیری را برای انسان به وجود آورند. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8