هزینه، مزایا و خطرات جراحی پلاستیک ماه گرفتگی

هزینه، مزایا و خطرات جراحی پلاستیک ماه گرفتگی

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
ماه گرفتگی یک عارضه ی پوستی است که گاه به دلیل گستردگی و رنگ متمایزی که از پوست فرد دارد، باعث ناهنجاری ظاهری در چهره و یا بدن افراد مبتلا به ان می شود به همین دلیل افرادی که دچار این عارضه هستند تمایل دارند با انجام روش های مختلف که تا به حال برای درمان ماه گرفتگی ابداع شده است، از شر این لکه ها خلاص شوند. جراحی پلاستیک ماه گرفتگی یکی از روش های علمی و موثر برای درمان این لکه ها است که در ادامه ی مطلب به بیان نحوه ی انجام این جراحی، هزینه، مزایا و خطرات آن می پردازیم.

تعریف ماه گرفتگی و روش های درمانی آن

به لکه های رنگی در زیر و یا روی پوست که از زمان تولد نوزاد وجود دارد، ماه گرفتگی گفته می شود. تا کنون از لحاظ علمی ارتباطی بین نگاه کردن مادر باردار به ماه گرفتگی و بروز لکه ماه گرفتگی در نوزاد اثبات نشده است. منشا انواع لکه های ماه گرفتگی  یا افزایش ملانین پوست و یا افزایش غیر طبیعی رگ های خونی در سطح پوست است. اکثر این لکه ها  بی خطر هستند ولی به دلیل تاثیر منفی در زیبایی افراد باید درمان شوند. برخی از این لکه ها به مرور زمان محو می شوند و نیاز به درمان خاصی ندارند. اما برای لکه های ماندگار روش های مختلفی نظیر درمان دارویی، درمان با  لیزر و یا آی پی ال، کرایو سرجری و جراحی پلاستیک ماه گرفتگی وجود دارد.

موارد کاربرد جراحی پلاستیک ماه گرفتگی

در حال حاضر لیزر درمانی اصلی ترین و رایج ترین درمان برای ماه گرفتگی ها است اما این روش همیشه جواب نمی دهد و درمان صد درصدی برخی لکه ها با لیزر امکان پذیر نیست. جراحی پلاستیک آخرین گزینه ی درمانی ماه گرفتگی ها است و در موارد مقاومت لکه به سایر روش های درمانی و یا ماه گرفتگی های برجسته با ماهیت همانژیومایی و خطراتی که این نوع ماه گرفتگی ها برای سلامتی فرد دارد، به کار می رود. در روش جراحی معمولا پوست ناحیه دارای ماه گرفتگی برداشته می و با پیوند پوست از سایر نقاط بدن ترمیم می شود.

مزایا و خطرات جراحی پلاستیک ماه گرفتگی

احتمال بالای موفقیت آمیز بودن جراحی برای از بین بردن لکه ها از مزیت های این روش محسوب می شود. البته  انجام جراحی خطرات و عوارض خاص خود نظیر عفونت، طولانی شدن دوران نقاهت، ایجاد اسکار و ... را به دنبال دارد. هزینه جراحی هزینه انجام این جراحی متغیر است و بسته به نوع ماه گرفتگی، میزان گستردگی آن، تعداد جراحی های لازم، دستمزد پزشک جراح و هزینه پزشک بیهوشی و ...  دارد، اما به طور کلی معمولا نسبت به سایر روش های درمانی بیشتر است. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8