بهترین متدها برای تقویت مو بعد از شیمی درمانی

بهترین متدها برای تقویت مو بعد از شیمی درمانی

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
ریزش موهای سر دلایل مختلفی دارد به همین دلیل قبل از اینکه برای درمان آن اقدام کرد باید دلیل ریزش موها را کشف کرد. اما در برخی از موارد کشف دلیل ریزش مو چندان سخت نخواهد بود و به راحتی می توان از آن اطلاع یافت .یکی از این موارد شیمی درمانی است که در ابتدای آن فرد می داند ریزش مو را تجربه خواهد کرد و باید برای آن آماده باشد. حتی قبل از شیمی درمانی موها تراشیده میشوند تا فرد شاهد ریزش موها به صورت زیاد نباشد و کمتر دچار مشکلات روحی شود. به هر حال شیمی ریزش موها در شیمی درمان اتفاق می افتد اما مهمتر از آن بعد از شیمی درمان است که چه اتفاقی خواهد افتاد. بسیاری از افراد برایشان این سوال به وجود می آید که تقویت مو بعد از شیمی درمانی امکان دارد و موها بعد از آن مانند دوره ی شیمی درمانی ریزش پیدا می کند یا کاملا قطع خواهد شد؟

بعد از شیمی درمانی هم مو ها دچار ریزش میشوند؟

معمولا بسیاری از افراد این تصور را دارند که شیمی درمانی به صورت کلی میتواند روی موها تاثیر دائمی داشته باشد و فرد تا مدت ها موهای سرش رشد نخواهد کرد اما بهتر است بدانید این باور کاملا اشتباه است و ریزش موها فقط در طول شیمی درمانی اتفاق می افتد. خبر خوشحال کننده این است که بسیاری از افراد بلافاصله بعد از شیمی درمانی موهایشان رشد میکند و تمام موهایشان را بدست می آورند . معمولا افرادی که در طی شیمی درمانی سریعتر موهایشان ریزش پیدا میکند می توانند این امید را داشته باشند که رشد مجدد موها هم به سریعترین شکل ممکن اتفاق بیفتد بهتر است بدانید به طور کلی سرعت رشد مو به عواملی مانند سن بیمار و وضعیت او بستگی دارد اما با تقویت مو بعد از شیمی درمانی می توان آن را افزایش داد.  

برای کمک به تقویت مو بعد از شیمی درمانی باید چه کرد؟

برای تقویت مو بعد از شیمی درمانی راه و روش های مختلفی وجود دارد اما باید این نکته را بدانید که بعد از شیمی درمانی باید بیشتر از گذشته از موهایتان مراقبت کنید و اجازه دهید موهایتان در شرایط مطلوبی قرار بگیرند. سعی کنید برای تقویت مو بعد از شیمی درمانی تا جای ممکن هنگامی که موهایتان خیس است آن ها را شانه نکنید و کمتر از سشوار و حالت دهنده های مو استفاده کنید هم چنین موهایتان را قبل از استحمام به روغن ها طبیعی ماساژ دهید تا خون رسانی در آن افزایش پیدا کند و فولیکول های موهایتان تقویت شود. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8