پزشکان برای ترمیم موهای فر چه توصیه ای دارند؟

پزشکان برای ترمیم موهای فر چه توصیه ای دارند؟

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
بدون شک موهای فر زیبایی خاصی دارند و افرادی که از این موها برخوردارند می توانند چهره ی متفاوت و زیباتری را داشته باشند اما با این وجود معمولا مو فر فری ها بیشتر از افراد دیگر در معرض آسیب های مو  قرار می گیرند و موهای آسیب پذیر تری دارند به همین دلیل باید بیشتر مراقب موهای باشند. همانطور که میدانید رنگ کردن موها می تواند آسیب های فراوانی را به موها وارد کند اما جالب است این را هم بدانید که موهای فر آسیب بیشتر را می بینند و در زمان رنگ شدن بیشتر تخریب می شوند. حتی آسیب های ناشی از سشوار و اتو مو هم در موهای فر بیشتر رخ می دهد به همین دلیل ترمیم موها در همه ی موارد ضروری به نظر می رسد. به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفتیم تا به ترمیم موهای فر بپردازیم.

ترمیم موهای فر با داروهای گیاهی

داروهای گیاهی یکی از بهترین درمان ها برای ترمیم موهای فر هستند و می توانند مشکلات مو ها را به راحتی از بین ببرند. معمولا افرادی که دارای موهای فرد هستند موهای نازکی دارند به همین دلیل بهتر است از داروهای گیاهی مانند تخم مرغ و روغن هایی مانند روغن زیتون استفاده کنند تا موهایشان تقویت شود و ضخامتش افزایش پیدا کند. روغن نارگیل هم گزینه ی مناسبی و برای ترمیم موهای فر میتوان روی آن حساب کرد. کافی است مقداری از روغن نارگیل را روی دست هایتان بریزید و با آن سرتان را ماساژ دهید این کار باعث می شود تا رطوبت موهایتان حفظ شود و حالت پذیری آن بهتر شود.

ترمیم موهای فر با تغذیه

تغذیه هم گزینه ی مناسبی برای ترمیم موهای فر است چون  علاوه بر فوایدی که برای موهایتان دارد می تواند برای سلامتیان هم بسیار مفید باشد و سلامتی کلی بدنتان را افزایش دهد. برای ترمیم موهایتان بهتر است در تغذیه ی خود تا جایی که ممکن است از سبزیجات استفاده کنید و حبوبات را در برنامه غذاییتان قرار دهید. همچنین توجه کنید که در غذاهای روزانه تان تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن وجود داشته باشد چون در غیر اینصورت حتی ممکن است تمام موهایتان را نیز از دست بدهید.  

استفاده از ماسک های ترمیم موهای فر

علاوه بر روش هایی که گفته شد استفاده از ماسک های آماده که در داروخانه ها به فروش می رسد نیز برای ترمیم موهای فر پیشنهاد می شود چون این ماسک ها با داشتن فرمولاسیون ویژه به حفظ رطوبت مو کمک می کند و ویتامین های لازم را در اختیار موهای سر قرار می دهد. منبع: کلینیک تخصصی ترمیم مو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8