چرا رشته جراحی پلاستیک برای پزشکان جذاب است؟

چرا رشته جراحی پلاستیک برای پزشکان جذاب است؟

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
با گذشت زمان و اهمیت بیشتر مردم به شکل ظاهری خود ، جراحی های پلاستیک و سایر روش های زیبایی اگر چه هزینه نسبتا بالایی دارند ولی طرفداران زیادی دارند. این امر موجب شده رشته جراحی پلاستیک برای پزشکانی که به دنبال دریافت درجه فوق تخصص هستند، جذاب باشد.

 رشته جراحی پلاستیک یکی از جذاب ترین تخصص ها برای جراحان عمومی

رشته جراحی پلاستیک به عبارت صحیح تر فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی یکی از فوق تخصص های پزشکی جراحی است و از لحاظ قانونی فقط کسانی که دارای این درجه ی علمی هستند، مجوز انجام جراحی های پلاستیک و ترمیمی را دارند. این رشته در حال حاضر یکی از پر درآمد ترین رشته های پزشکی محسوب می شود، همچنین می توان آن را از جمله ی پر در آمد ترین مشاغل در کشور دانست. به همین دلیل است که جراحی پلاستیک یکی از جذاب ترین رشته ها برای پزشکان جراح عمومی است و همیشه جزء پر تقاضا ترین فوق تخصص ها در میان فوق تخصص های مختلف و متنوع پزشکی می باشد.

افزایش تمایل مردم به زیباتر شدن دلیلی برای افزایش جذابیت رشته جراحی پلاستیک

با افزایش  تبلیغات در حوزه ی زیبایی ظاهری و تغییر نگاه مردم در مورد زیبایی و افزایش تمایلات به زیباتر شدن و داشتن تناسب چهره و اندام باعث شده تا روش های زیبایی از جمله جراحی پلاستیک قسمت های مختلف صورت و بدن از نظر خیلی از افراد ضروری به نظر برسد، هر چند که هزینه بالایی هم داشته باشند. به این ترتیب با رایج شدن این گونه جراحی ها که برخی از آنها خیلی لوکس و گران قیمت هستند، بیماران یا بهتر است بگوییم مشتریان پزشکان جراحی پلاستیک هم تغییر کردند و هم افزایش یافتند. در حال حاضر نسبت تقاضا برای انجام جراحی های ترمیمی به جراحی های زیبایی تغییر کرده و تقاضا برای انجام جراحی های زیبایی نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است. انجام جراحی های پلاستیک با جنبه زیبایی نسبت به جراحی های ترمیمی معمولا ساده تر می باشد و پزشکان زیادی تمایل دارند این گونه جراحی ها را انجام دهند که هم آسان تر بوده و سود قابل قبولی را برای آن ها به همراه دارد.

سوءاستفاده افراد غیر متخصص از بازار داغ انجام روش های مختلف زیبایی و جراحی پلاستیک

این بازار داغ روش های زیبایی حتی موجب شده افرادی غیر متخصص نیز وسوسه شده و بدون طی کردن مدارج علمی مورد نیاز و همچنین بدون کسب مجوز های لازم دست به انجام انواع جراحی های پلاستیک بزنند. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8