درمان لب شکری با عمل جراحی زیبایی شکاف لب

درمان لب شکری با عمل جراحی زیبایی شکاف لب

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
معمولا بسیاری از مشکلاتی که زیبایی انسان را تحت شعاع قرار می دهد از زمانی کودکی و به صورت مادزادی به وجود می آیند و انسان هیچ کنترلی را در آن نداشته است اما خوشبختانه بسیاری از این مشکلات با پیشرفت علم قابل حل هستند و علم پزشکی برای مشکلات زیبایی تدابیر خوبی را اتخاذ کرده است.یکی از مشکلاتی که میتواند روی زیبایی تاثیر زیادی را داشته باشد شکاف لب یا به اصطلاح لب شکری است این مشکل می تواند روی روحیه تاثیر بدی را داشته باشد و باعث کاهش اعتماد به نفس افراد شود. همچنین باعث میشود تا فرد مورد تمسخر قرار گرفته شود و نتواند در جامعه به طرز مطلوبی زندگی کند به همین دلیل باید در سریعترین زمان ممکن برای رفع این مشکل اقدام کرد.عمل جراحی شکاف لب به راحتی میتواند این مشکل را حل کند و نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد.

شکاف لب چیست؟

شکاف لب یا لب شکری اختلالی است که در زمان شکل گیری جنین در شکم مادر به وجود می آید و معمولا علت آن مسائل ژنتیکی است که رفتار های مادر در زمان بارداری در آن بی تاثیر است.اندازه ی این شکاف ها کاملا متفاوت است به صورتی که در برخی از افراد به راحتی نمی توان آن را تشخیص داد اما در عده ای اندازه ی آن تا جایی بزرگ است که تا بینی ادامه پیدا میکند. شکاف لب با توجه به اندازه ای که دارد نامگذاری می شود. شکاف یک سویه ناقص به شکافی گفته می شود که در یک سمت دهان ایجاد شده باشد ضمن این که تا بینی امتداد نداشته باشد اما شکاف یک سویه کاملا تا بینی ادامه دارد. همچنین نوع دیگر هم وجود دارد که شکاف در هر دو طرف لب وجود دارد که با توجه به اندازه ی آن شکاف یا سویه ناقص یا کامل نامیده میشود.  

جراحی زیبایی شکاف لب

با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه ی جراحی های زیبایی داشته ایم شکاف لب کاملا قابل درمان می باشد. در جراحی برای حل این مشکل جراح با استفاده از بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی برش هایی را در اطرف شکاف ایجاد می کند و با جمع کردن بافت های اطراف آن ها را بخیه میزند این کار باعث می شود تا شکاف لب از بین برود و طول سقف دهان نیز در اندازه ی طبیعی خود باشد. معمولا در صورتی که کودک از سلامتی عمومی مطلوبی برخوردار باشد می توان این عمل جراحی را در سن 9 الی 18 ماهگی انجام داد بدون این که سلامتش به خطر بیفتد. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8