در پروتز صورت مردان از چه روش هایی استفاده می شود؟

در پروتز صورت مردان از چه روش هایی استفاده می شود؟

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
پروتز گذاری برای صورت مردان محدودیت پزشکی خاصی ندارد و تقریبا تمام قسمت های صورت که زنان می توانند پروتز بگذارند، مردان نیز می توانند این کار را انجام دهند. البته مسئله ی مهمی که باعث می شود پروتز صورت مردان با زنان متفاوت باشد این است که تناسبات چهره ی مردان و زنان با هم متفاوت است و در پروتز گذاری برای صورت مردان بایستی به این نکات توجه شود تا حالت مردانه ی چهره حفظ شود.

نواحی متداول پروتز صورت مردان

معمولا قسمت های خاصی از صورت مردان است که پروتز گذاری در آن قسمت ها متداول است. قسمت های چانه، فک و پیشانی از مهمترین آن ها هستند.

پروتز چانه و فک رایج ترین روش های پروتز صورت مردان

داشتن چانه ای محکم و خوش فرم و همچنین صورتی زاویه دار می تواند چهره ی مردان را جذاب تر کند. به همین دلیل بسیاری از مردانی که دارای چانه های کوچک یا عقب تر از حد معمول و همچنین صورت هایی که گرد و که شکل و شمایل  زنانه دارد، تمایل دارند تا با جراحی پلاستیک و گذاشتن پروتز های چانه و فک، تناسب اعضای چهره ی خود را بهبود بخشیده و با تقویت ویژگی های مردانه صورتشان ظاهری جذاب تر داشته باشند. برای انجام پروتز چانه ابتدا بایستی فرد توسط پزشک جراح معاینه شود و با روشن شدن علت فرورفتگی چانه در صورت لزوم از پروتز چانه استفاده می شود. انجام این گونه پروتز ها برای مردانی که علاوه بر کوچکی فک و چانه، دارای بینی بزرگی هم هستند، موجب می شود که بینی آن ها هرچند که جراحی هم نشده باشد اما به دلیل تناسبی که در چهره ایجاد می گردد، کوچکتر از سابق به نظر برسد و به این ترتیب از این بابت نیز احساس رضایت داشته باشند.

پروتز پیشانی مردان

پروتز پیشانی یکی دیگر از موارد پروتز صورت مردان است. پیشانی کشیده و بلند و وجود برجستگی در قسمت های پایینی پیشانی و در بالای ابروها از ویژگی های مردانگی چهره محسوب می شود، اما گاهی اوقات یا پیشانی کوتاه و فرورفته است و یا اینکه برجستگی پایی پیشانی  بسیار زیاد است و موجب عدم تناسب بین اجزای صورت می شود. در برخی از پیشانی ها علاوه بر وجود این برجستگی ، تو رفتگی یا حالت تعقری در قسمت میانی پیشانی وجود دارد که بدشکلی آن را تشدید می کند.  با  جراحی پلاستیک پیشانی می توان قسمت های برجسته و اضافی پیشانی را برداشته و برای پر کردن قسمت های گود و فرورفته  نیز از پروتز های دائمی پیشانی یا مواد مصنوعی پرکننده دیگری استفاده نمود. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8