درمان پروتز صافی پشت سر در زنان و مردان

درمان پروتز صافی پشت سر در زنان و مردان

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
صافی پشت سر یکی از مواردی غیر طبیعی و نا زیبا  جلوه کردن جمجمه است. این عارضه بیشتر در نوزادان دیده می شود که ممکن است به مرور زمان برطرف شود؛ اما گاهی اوقات شکل جمجمه  با گذشت زمان اصلاح نمی شود و می بینیم که برخی بزرگسالان نیز دچار این عارضه هستند. وجود  این عارضه بیشتر از نظر زیبایی ایجاد مشکل می کند و زنان و مردانی که دچار این عارضه هستند از این مسئله ناراضی هستند و با استفاده آرایش های خاصی در موهای خود، سعی در پنهان کردن آن دارند.  این افراد می توانند با جراحی کاشت پروتز صافی پشت سر این عارضه را  برای همیشه درمان کنند.

تفاوت های روش های درمان صافی پشت سر در دوران طفولیت با بزرگسالی

جمجمه ی نوزادان نرم است و تا سنین خاصی با روش هایی نظیر اصلاح شکل خوابیدن نوزاد، استفاده از کلاه های مخصوص و یا انجام جراحی های مخصوص کودکان صافی پشت سر را اصلاح نمود اما در بزرگسالی استخوان جمجمه دیگر نرم نیست و به کار گیری روش های غیر جراحی مورد استفاده برای کودکان در بزرگسالی تاثیری ندارد و انجام روش های جراحی مخصوص کودکان برای بزرگسالان ریسک بالایی دارد. بنابراین برای اصلاح صافی پشت سر در بزرگسالی می توان از روش جراحی کاشت پروتز صافی پشت سر و در موارد خفیف از تزریق چربی کمک گرفت.

انواع ایمپلنت یا پروتز صافی پشت سر

  • پروتز های پیش ساخته مانند مدپور
  • سیمان استخوانی مانند BoneSource
  • پروتز هایی با ساخت سفارشی از جنس تیتانیوم یا PEEK

اولین قدم در درمان صافی پشت سر با استفاده از پروتز صافی پشت سر

تصمیم گیری برای بهترین روش درمانی با انجام سی تی اسکن آغاز می شود. سی تی اسکن می تواند اطلاعاتی در مورد ضخامت استخوان جمجمه و شکل واقعی جمجمه را ارائه دهد و پزشک جراح با استفاده از سی تی اسکن ، امکان و یا عدم امکان انجام جراحی را بررسی می کند. علاوه بر این امکان اندازه گیری های لازم برای انتخاب، ساخت سفارشی  یا شخصی سازی پروتز وجود خواهد داشت.
افرادی که برای انجام جراحی مناسب هستند
این روش برای همه مناسب نیست البته برای بسیاری از افراد می تواند درمان موثری را ارائه کند. بزرگترین عیب این روش این است که برای کاشت پروتز در سر، نیاز به ایجاد برشی در روی پوست سر است که در نهایت تبدیل به اسکار خواهد شد. البته معمولا پزشک سعی می کند که برش را جایی ایجاد کند که اسکار آن بعدا کمتر نمایان باشد. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8