مراقبت های بعد از کاشت مو چیست

مراقبت های بعد از کاشت مو چیست

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
ریزش مو متاسفانه یکی از مشکلاتی است که علاوه بر افراد مسن بسیاری از افراد آن را در اوایل سنین جوانی تجربه می کنند. ریزش مو در جوانی باعث می شود تا روحیه ی فرد صدمات جبران ناپذیری وارد شود و نتواند به خوبی در اجتماع حضور پیدا کند. قطعا فردی که دچار ریزش مو شود اعتماد به نفس خوبی نخواهد داشت به همین دلیل کیفیت زندگیش تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. برای جلوگیری از این مشکلات باید در اولین فرصت بعد از ریزش مو به متخصصان زیبایی مراجعه کرد تا بهترین راه برای درمان ریزش مو انتخاب شود. معمولا کاشت مو یکی از روش هایی است که در اکثر موارد می تواند نتیجه بخش باشد و اثرات قابل توجهی را برای بیمار به وجود آورد.در صورتی که مراقبت های بعد از کاشت مو به صورت صحیح انجام شود عوارض آن به حداقل ممکن خواهد رسید و فرد هیچ گونه عوارضی را تجربه نخواهد کرد.

چرا باید مراقبت های بعد از کاشت مو را جدی گرفت؟

جدی گرفتن مراقبت های بعد از کاشت مو باعث می شود تا فرد به نتیجه ی بهتری دست پیدا کند و عوارض کاشت مو به حداقل ممکن برسد. در صورتی که بعد از کاشت مو فرد مراقبت های لازم را در پیش نگیرد احتمال دارد تا قسمت هایی که در آن کاشت مو صورت گرفته است دچار عفونت شود و زخم ها تا مدت ها بهبود نیابند همچنین این احتمال نیز وجود دارد که موهای کاشته شده با عفونت هایی که رخ می دهد از جای خود خارج شوند و یا سرعت رشد موهای جدید کاهش یابد.  

مراقبت های بعد از کاشت مو چیست؟

دانستن مراقبت های بعد از کاشت مو باعث می شود تا بتوانید بهتر از موهای کاشته شده محافظت کنید و تا جایی که امکان دارد از به وجود آمدن عارضه های مختلف جلوگیری به عمل آورید. اولین مراقبتی که لازم است انجام دهید این است که تا مدت ها پس از کاشت مو از مصرف دخانیات بپرهیزید و از غذاهایی استفاده کنید که در آن ویتامین های مختلف وجود داشته باشد. همچنین بهداشت را در ناحیه ی سر رعایت کرد و از خاراندن سر جلوگیری کرد چون این کار باعث می شود در رشد موها اختلال ایجاد شود و محل کاشت مو دچار عفونت شود.علاوه بر این استفاده از کمپرس سرد هم در بسیاری از موارد توسط متخصصان توصیه می شود این کار میتواند باعث افزایش خون رسانی در سطح سر شود و جلوی عفونت ها و التهاباتی که به وجود می آید را بگیرد. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8