سیگار کشیدن بعد از کاشت مو امکان پذیر است

سیگار کشیدن بعد از کاشت مو امکان پذیر است

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
معمولا بعد از عمل های زیبایی توصیه میشود که افراد از مصرف دخانیات، سیگار و قلیان بپرهیزند تا روند بهبودی به بهترین شکل صورت گیرد و فرد کمتر با عوارض احتمالی روبرو شود. اما به هر حال افرادی که سیگاری هستند قبل از هر عمل زیبایی این سوال را مطرح می کنند که می توانند بعد از عمل به مصرف سیگار بپردازند و یا این امکان را نخواهند داشت. عمل کاشت مو که در این مطلب تصمیم گرفته ایم به آن بپردازیم نیازمند مراقبت هایی است که باید بعد از عمل انجام بپذیرد. سیگار کشیدن بعد از کاشت مو موضوعی است که مانند عمل های دیگر بیماران آن را مطرح می کنند به همین دلیل تصمیم گرفته ایم در این مطلب به بررسی این موضوع بپردازیم پس با ما همراه باشید.

بعد از کاشت مو چه مراقبت هایی را باید انجام داد؟

برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب و قابل قبول باید بعد از کاشت مو یک سری از مراقبت ها را انجام داد که متخصصان آن را به بیماران توصیه می کنند. بعد از کاشت معمولا تا چند روز باید از کمپرس سرد استفاده شود تا تورم کاهش پیدا کند علاوه بر این باید به شستشوی موهای سر نیز اهمیت ویژه ای داد و برای کاشت موها به صورت صحیح اقدام کرد.مصرف ویتامین ها و مواد غذایی مغذی نیز می تواند تاثیر قابل توجهی را در بهبودی بیمار و تقویت موها داشته باشد به همین دلیل نباید آن را فراموش کرد. سیگار کشیدن بعد از کاشت مو هم به صورت کلی توصیه نمی شود و باید از آن خودداری کرد.  

سیگار کشیدن بعد از کاشت مو چه اثراتی را دارد؟

سیگار کشیدن بعد از کاشت مو باعث می شود تا ترمیم زخم ها با تاخیر روبرو شود و به همین دلیل احتمال عفونت افزایش پیدا کند. علاوه بر این مصرف سیگار به علت این که باعث کاهش خونرسانی به پوست سر می شود میتواند تا حد زیادی روی رشد موهای جدید تاثیر بگذارد و از رشد مجدد آن ها جلوگیری کند. به همین دلیل تصویه می شود سیگار کشیدن بعد از کاشت مو را تا 2 الی 4 هفته به تعویق انداخت تا نتایج کاشت مو به حداکثر ممکن برسد و مشکلی برای بیمار به وجود نیاید. بهتر است بدانید در صورتی که بیمار بعد از گذشت 4 هفته سیگار را ادامه دهد بازهم به موها آسیب وارد خواهد شد و از رشدشان کاسته می شود به همین دلیل باید تا جایی که امکان دارد برای داشتن موهایی پرپشت و سالم از مصرف سیگار خودداری کرد. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8