درباره کشت مو در آزمایشگاه بدانیم

درباره کشت مو در آزمایشگاه بدانیم

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
شاید شما هم جزء آن دسته از افراد باشید که تصور می کنند ریزش مو مشکلی است که فقط در سنین بالا رخ میدهد و افرادی که در سنین جوانی به آن مبتلا می شوند بسیار کم هستند. اما بهتر است بدانید در سالهای اخیر افرادی که برای مشکل مو ها،کچلی و طاسی به کلینیک ها مراجعه میکنند تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است به طوری که اکثر این افراد در اوایل سنین جوانی قرار گرفته اند مسلما از تاثیری که ریزش مو روی روحیه ی جوانان میگذارد نمی توان چشم پوشی کرد به همین دلیل ضرورت استفاده از روش های درمانی برای درمان ریزش مو افزایش پیدا می کند. خوشبختانه متخصصان و محققان دائما به دنبال روش های جدید برای درمان ریزش مو هستند که با استفاده از آن بتوانند به بهترین شکل ریزش مو را درمان کنند. یکی از این روش ها کشت مو در آزمایشگاه است که به آن خواهیم پرداخت.

کشت مو در آزمایشگاه چیست؟

کشت مو در آزمایشگاه یکی از روش های درمان کچلی و طاسی است که در سالهای اخیر بسیار بحث برانگیز بوده و بر سر زبان بسیاری از افراد آمده است و در مراجعاتی که بیماران به کلینیک ها می کنند بسیاری از افراد درباره ی این روش سوالات زیادی را مطرج می کنند اما بهتر است بدانید این روش فعلا فقط در مرحله ی آزمایش قرار دارد و هنوز به مرحله ی نهایی نرسیده است به همین علت مرکزی وجود ندارد که این کار را انجام دهد.اما امکان این وجود دارد که در همین سالها همه ی بیماران بتوانند از آن بهره بگیرند.  

کشت مو در آزمایشگاه چگونه انجام میشود؟

در کشت مو در آزمایشگاه سلول هایی از فولیکول های موی بیمار گرفته می شود و این سلول ها در محیط کشت قرار می گیرند. سلول هایی که در محیط کشت قرار گرفته اند بعد از مدتی تکثیر می شوند و قابلیت این را پیدا میکنند که بتوان آنها را به پوست سر بیمار تزریق کرد.با تزریق این سلول ها به پوست سر تعداد زیادی از موهای جدید بر روی سر بیمار رشد می کنند و علاوه بر این سرعت رشد موها نیز افزایش پیدا می کند.  

معایب کشت مو در آزمایشگاه چیست؟

کشت مو در آزمایشگاه بهترین روش برای افرادی خواهد بود که بانک موی کافی ندارند اما قطعا نمی توان از معایب آن چشم پوشی کرد. مهمترین عیب این روش این است که امکان ریزش مو ها در این روش وجود دارد و با توجه به هزینه ی بالایی که دارد بسیاری از افراد نمی توانند از آن استفاده کنند. منبع: کلینیک تخصصی کاشت مو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8