راه های افزایش ضخامت مو

راه های افزایش ضخامت مو

21 اردیبهشت ، 1401
کلینیک نگین ایران نوین
بسیاری از افراد به موهای خود اهمیت فراوانی می دهند و در صورتی که برای موهایشان اتفاقی بیفتد به شدت دچار ناراحتی می شوند و حتی مشکلات مختلف روحی را تجربه میکنند. آسیب هایی که برای مو به وجود می آید اغلب باعث می شود تا اعتماد به نفس افراد کاهش پیدا کند و به دنبال این فرد نتواند به خوبی در اجتماع حضور پیدا کند و کیفیت زندگیش تا حدودی کاهش پیدا کند به همین دلیل باید به سلامت و زیبایی موها توجه کافی را داشت و در اولین فرصت ممکن به درمان مشکلاتی که برای مو به وجود می آید پرداخت. نازکی مو یکی از مشکلاتی است که برای بسیاری از افراد ممکن است رخ دهد این مشکل باعث میشود تا موها به خوبی حالت نگیرند و حتی مستعد ریزش شوند اما خوشبختانه روش های مختلفی برای افزایش ضخامت مو وجود دارد که در این مطلب به معرفی آن خواهیم پرداخت.

برای افزایش ضخامت مو باید چه کرد؟

همانطور که گفتیم برای افزایش ضخامت مو راه و روش های مختلفی وجود دارد از روش های خانگی و استفاده از داروهای گیاهی گرفته تا روش هایی که در کلینیک ها از آن استفاده می شود اما برای استفاده از این روش ها قبل از هر چیز باید علت نازکی موها را بدانید تا بتوان بهترین روش را برای درمان نازکی مو ها و افزایش ضخامت مو آن به کار گرفت. مثلا برای بسیاری از افراد نازکی موها به علت مشکلات تغذیه ای رخ می دهد که در این موارد با استفاده از مکمل ها و ویتامین ها و تغییر عادات غذایی می توان نازکی مو را درمان کرد اما در مواردی هم نازکی موها به علت مشکلات ژنتیکی رخ می دهد که در این موارد تقویت موها با روش های مختلف می تواند نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد.  

افزایش ضخامت مو با روش های کلینیکی

افزایش ضخامت مو با روش های کلینیکی مزایای قابل توجهی را دارد. اولین مزیت این روش ها این است که بر خلاف روش های گیاهی نازکی موهایتان در مدت زمان کمی از بین می رود و لازم نیست مدت ها برای رسیدن به نتیجه صبر کنید و در ضمن اکثر این این روش ها نتایج قطعی را به دنبال خواهند داشت. از میان این روش ها می توان به لیزرتراپی و prp اشاره کرد که هر کدام به تشخیص متخصصان زیبایی می توانند کارساز باشند.  

افزایش ضخامت مو با روش های خانگی

روش های خانگی هم میتوانند تاثیر زیادی را افزایش ضخامت مو داشته باشند. حتی افرادی که در موهایشان مشکل خاصی وجود ندارد برای جلوگیری از آسیب هایی که برای مو به وجود می آید می توانند از این روش ها بهره گیرند. مثلا به ماساژ موها با روغن زیتون بپردازند و هر چند وقت یک بار از ماسک هایی مانند تخم مرغ و ماسک عسل بهره گیرند. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو و ابرو نگین ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LeL0k4fAAAAAGOsQv-rIgGwJWiZU2os8M0fDQk8